× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

VежА: три роки для Вінниці. Що це було, навіщо і що може бути далі

21:55
Автор: Андрій Качор

Тут я мав би написати, що цього дня – третя річниця Vежі.  Хоча насправді Vежі вже три роки і два з половиною місяці. Але відзначити день у день цього разу не виходило, бо саме в цей час були вибори…

А потім почали оголошувати результати виборів, а потім “розбори польотів”, а потім ще щось.. І так усе – на бігу.

 

Приблизно такий зараз Vежі період – на бігу. Ми рухаємося порівняно швидко, але саме зараз визначаємося з подальшим напрямком.

Юля

Так було не завжди, періоди за ці три роки в нас були різні. Найромантичніший, звісно – це рік перший. Коли ще майже ніхто не знав, що це за Vежа, звідки воно і навіщо?  Від нас ніхто нічого не очікував і тому ми мали змогу робити все, що завгодно і що найперше хотілося.

Ми мали розкіш часу, авантюрні ідеї та бажання творити щось нове і не таке, як всі. Нам було зовсім непросто, адже поруч із запуском видання, це був період пошуку людей і контактів, облаштування офісу, ретельний вибір кавоварки, вивчення міста, перші друзі та вороги… Багато чого.

Це був справді особливий період, коли Vежа лише знайомилася з Вінницею і хотіла по-особливому вразити. За першим роком ми всі часто ностальгуємо.

Другий рік – це становлення та випробування нашої гнучкості й адекватного реагування на зміни ситуації. Тоді ми зрозуміли, що в нас ніби щось виходить і нас почали читати багато людей, десятки тисяч. Ми спробували працювати в режимі ньюзруму та прагнули показати іншу якість вінницької журналістики.

Це був період як внутрішньої турбулентності, так і зовнішніх випробувань. Особливо в цьому контексті згадуються вибухи в Калинівці й те, як команда самовіддано відпрацювала цей небезпечний і дуже відповідальний для кожного журналіста, момент.

Ми зрозуміли, що крім створення цікавої публіцистики, ми маємо швидко, та головне якісно інформувати наших читачів про важливі та оперативні речі – про новини – тому що ми бачили дефіцит подібного у Вінниці та запит читачів. Частковий перехід на інформаційні “рейки” сильно змінив “Вежу” і дав нам зовсім інший досвід.

Микола, Марина, Даша і кардинал

Слава

Третій рік – найскладніший емоційно. Три роки роботи в такому темпі вимотають кого завгодно. Рік психологічної напруги, емоційних і творчих вигорань, кадрових втрат і – знову набуття впевненості. Ми побачили, що наші матеріали набуваються все більшого впливу – це надихало і дало зрозуміти, що тепер в нас – інший рівень відповідальності. Цей рік також спровокував проти нас низку атак і випробував нас на міцність. Рік, коли в нас на порядок зросла аудиторія і ми стабільно посіли друге місце у Вінниці за кількістю читачів.

 

Даша

Водночас третій рік – рік найбільших помилок, спровокованих різким зростанням кількості публікацій, значного оновлення колективу і певної втому від темпу. Але все це разом спонукає нас на пошук нових шляхів для розвитку “Вежі”

За цей час у нас траплялася маса неймовірних історій, перемог і факапів. Але головне, що ні мені як шеф-редактору, ні, я думаю, всій команді, не соромно за те, що “Вежа” є і працює у Вінниці. Я знаю, що вся наша команда усвідомлює, навіщо вона тут. І фактор матеріальної винагороди– далеко не ключовий. Ми працюємо, тому що вважаємо це потрібним і важливим.

Оля

Ми прагнемо виконувати свою функцію в житті цього міста: надавати йому якісну журналістику, оперативну та важливу інформацію, створювати потрібний контент для Вінниці та про Вінницю. Інформувати, розповідати не лише про актуальне, а й про “вічне”, фокусувати увагу на справді важливих речах, відкривати про Вінницю щось таке, що нам всім потрібно знати.

 

Микола

А поруч з цим – розуміти, що війна проти України триває в усіх сферах життя, і окремо – в інформаційній. Кожен з тих, хто працює в медіа – це суб’єкт або об’єкт цього протистояння, часто – безчесного і жорстокого. Ми розуміємо, що з позицій кожного медійника складатиметься перемога або поразка в цій війні. І позиція Vежі поки вона перебуває з тим ядром команди, яке є – завжди лишатиметься проукраїнською та з відповідними акцентами. Подобається це комусь, чи ні.

Андрій

Загалом це були прекрасні три роки. Я безмежно вдячний всім тим, хто повірив у нас (особливо на початку), і так чи інакше долучився до будівництва Vежі. Ми завжди пам’ятатимемо “перший склад” нашої команди: з Віталією Мазур, Андрієм Завертаним, Мариною Однорог, потім – Лєрою Жовтун і ще багатьох хороших людей… Ми з вдячністю згадуємо тих, хто до нас долучався ненадовго або ж працював і працює з нами на партнерських засадах: хто створював і створює відео, цікаву графіку і хороший дизайн, підтримує сайт в працездатному стані, як Віталій Мельник, або знаходить абсолютно ексклюзивні матеріали, як Людмила Кліщук.

Всі ми, хто в той чи інший час долучався до Вежі – частина однієї великої… Вежі.

 

Олеся

Зараз ми стоїмо перед викликом, в якому напрямку продовжувати рухатися. Ми дуже хочемо покращити власну публіцистику і створювати якісну аналітику. Але водночас – розвиватися і в напрямку інформаційної журналістики: з випробуванням нових форматів, більш ретельної верифікації даних та підвищення оперативності та якості роботи загалом, доведення її до цілодобового режиму.

Проте мрії мріями, але мусимо рахуватися з наявним ресурсом: людей, часу, фінансів. Як знайти правильний баланс між цими двома важливими напрямками, найбільш ефективний для нас і максимально доречний для читача – найважливіше питання для нас наразі.

 

Катя

Від імені всієї команди “Вежі” найбільшу вдячність я звісно висловлюю нашим читачам і глядачам. Як би банально це не прозвучало, але все це ми робимо саме для вас. Довіра та увага читача – найцінніше, що є у кожного медіа. Без цього все решта не має жодного значення. Ми цінуємо це і робимо все, аби цю довіру та увагу не втратити.

Дякуємо вам, що читаєте! Залишайтеся з нами і… не забувайте лайкати і поширювати!

З повагою, Андрій Качор

Шеф-редактор видання Вежа

 

Фото Марини Сербінович та Ольги Мірошниченко. Графіка – Віталія Мельника

Читайте також: Vежа трирічна: якими ми були та якими стали. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.