Весняний призов: на Вінниччині на військову службу призвуть 695 юнаків

15:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині розпочинається весняний призов до армії. Від області до війська планують направити понад 695 громадян.

Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олександр Збрищак, йдеться про юнаків віком від 18 до 27 років..

Зокрема, до Національної гвардії України направлять 265 осіб, до державної прикордонної служби – 150, до державної спеціальної служби транспорту – 35, а до Збройних сил України – 245 громадян.

– Цього року маємо новацію у Збройних силах України — призовників направлятимуть не в навчальні центри, як раніше, а відразу у військові частини, — поінформував заступник військового комісара — начальник сектору комплектування підполковник Роман Потерлевич. — І лише після додаткового їх вивчення, уже безпосередньо з військових частин, хлопців направлятимуть у навчальні центри для опанування військовими спеціальностями.

Такі зміни пояснюють тим, що кожен командир зможе провести детальне попереднє вивчення молодого поповнення з урахуванням індивідуальних особливостей. Крім того, під час підготовчих заходів до призовної кампанії звертають увагу на ретельне вивчення ділових, морально-психологічних і фізичних якостей призовників. Також значення має стан здоров’я, освіта та спеціальна підготовка юнаків.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відстрочка від призову в армію надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії: за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності. Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) ТЦК та СП документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

Соціальні гарантії

Кожен призовник може розраховувати на певні соціальні гарантії від держави. Зокрема, під час призову їм виплачують грошову допомогу розміром два прожиткові мінімуми (4 540 гривень) та щомісячні кошти залежно від військового звання й посади (від 350 до 700 гривень) на додаткові особисті потреби.

Під час звільнення у запас передбачена вихідна грошова допомога розміром вісім посадових окладів (2800–5600 гривень, залежно від військового звання й посади) і 12 окладів (4200–8400 гривень для військовослужбовців з-поміж дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування).

Також строковики можуть отримати відпустку (10 календарних днів), а час проходження строкової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. За ними також зберігають робоче місце й середню заробітну плату за умови офіційного працевлаштування до призову. Після звільнення у запас кожному строковику виплачують матеріальну допомогу в розмірі середньої зарплати на день призову, але не менше ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб (наразі це 2270 гривень).

Осіб, призваних у період навчання у закладах передвищої або вищої освіти, після звільнення зараховують для продовження навчання до того закладу освіти, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання. Усі військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд усіма видами транспорту загального користування, зокрема міського, приміського та міжміського сполучення. Для членів сімей військовослужбовців строкової служби встановлено переважне право як під час прийняття на роботу, так і на залишення на підприємстві у разі скорочення чисельності або штату працівників.

Разом з тим, в Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. Як адміністративне покарання за неявку до ТЦК та СП застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на термін до 3-х років.

Фото: Вінницька ОДА

Головне фото: архів Vежі

Читайте також: У Вінниці під час присяги військових чоловік освідчився нацгвардійці. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.