“Велосипед – це мікрокосмос”: у Вінниці “Голос” влаштував святковий велопробіг до Дня міста. ФОТО, ВІДЕО

14:24
Автор: Vежа
Become a Patron!
Політична реклама

Вчора, 12 вересня, вінницька команда партії “Голос” влаштувала святковий велопробіг. Таким чином активісти вирішили відзначити День міста, популяризувати активний спосіб життя серед вінничан та нагадати про альтернативу громадського транспорту. 

Велопробіг розпочався від Парку дружби народів й маршрут проліг до міської Вежі, що на Європейській площі. Богдан Куценко, громадський та культурний діяч, який брав участь у велопробігу розповів, що у заході взяли участь близько 80 осіб.

– Основною метою, звісно, було відзначити День міста. Велосипед, по-перше, корисний, а також є альтернативою маскам, тому що між нами всіма завдяки велосипедам одразу утворювалось близько трьох метрів дистанції й ми могли вільно пересуватися.

Ми проїхалися, привітали місто і були дуже класні відгуки від перехожих, які нас теж вітали. Було так позитивно, ми навіть не очікували. Люди нас вітали, махали руками, вигукували “Слава Україні!”, лунало з усіх боків. Це було дуже приємно. Думаю, що у багатьох є страхи “а якщо..?”. А якщо нам скажуть, що ми робимо неправильно, чи ми погані?.. Гадаю, всі це мають всередині. Але ми переконались в тому, що люди досить позитивно до цього ставляться і насправді потребують альтернативи.

 

– Розуміємо, що зараз все скасували (через карантин – ред.) й нам трохи сумно. Ми хотіли показати, що ми не та команда, яка катається містом на Мерседесах, а разом з нашими дітьми на велосипедах катаємось, щодня їздимо цими вулицями, знаємо, що це таке, – додав Богдан Куценко.

Святковий велопробіг розпочався від парку Дружби народів, звідти поїхали по проспекту Космонавтів до Хмельницького шосе, а далі через Центральний парк до Європейської площі. За словами Богдана Куценка, попри те, що протягом маршруту велодоріжки не завжди були зручними, велосипед – гарна альтернатива громадському транспорту.

 

 

Кожен має цю альтернативу, як велосипед, і може нею користуватися. Попри те, що у нас не всюди є велодоріжки, або ж вони недостатньо з’єднані, проте все одно можна заїхати у Лісопарк чи кататися в інших районах, або виїхати за місто. Насправді ми також хотіли нагадати, що ось це сидіння вдома – не досить хороше. Варто виходити, але з розумом: дистанціюватися, не скупчуватися.

– Велосипед – це такий мікрокосмос, який дозволяє трохи відокремитись і від громадського транспорту, й від інших. Ти ніби й серед людей, але водночас окремо. Ти не стоїш в чергах на зупинках, не сидиш у спекотному транспорті в масці. Думаю, якби більше людей пересідали на велосипеди, тоді й велодоріжки робили б інтенсивніше, оскільки був би більший запит.

Ми хотіли нагадати, що завжди є альтернатива. В принципі, як і ми всі зараз є альтернативою тим виборам, які перед нами зараз викладають на політичну тарілку. Ми маємо вибір, насправді. Людей часто хочуть залякати. Не в особистому плані, а що вибору взагалі немає, або лишаємо, що є, або взагалі все втратимо… Насправді вибір є. І його важливо робити. 

 

– Дякуємо усім, хто підтримав нас, посміхнувся у відповідь або ж підтягнувся за нами на власному двоколісному. Ви — любов, – додали на сторінці вінницького осередку партії “Голос”. 

Фото та відео з соціальних мереж