“Ведеться робота з ослаблення України”: у Вінниці активісти пікетували місцеву ОДА. ФОТО

12:05
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 25 жовтня невелика група активістів “Національного корпусу” вийшли на пікетування будівлі Вінницької ОДА, вимагаючи від президента Зеленського більш рішучих дій щодо ситуації на фронті. 

Зокрема, активісти як і раніше вимагали відмовитися від ідеї розведення військ, а також звернути увагу на кадрову політику керівництва держави, зокрема що стосується Офісу президента та РНБО. Протестувальники звернулися до ОДА з відповідним листом, який передали в апарат установи.

 

 

 – Сплив термін ультиматуму до президента, який ми висували 10 днів тому, наші вимоги лишилися ті самі. З одного боку Зеленський вчинив певні дії, формула Штайнмаєра, фактично, “похоронена”. Але це не було закріплено інституційно і сам Зеленський з цього приводу на висловився. Ми хочемо, щоб в Україні була вироблена відповідна державна політика з приводу захисту від ворога, – пояснює перед мітингом позицію активістів очільник Нацкорпусу на Вінниччині Ігор Княжанський з позивним “Душман”.

За його словами, вперше з 2014 року втрати українських військових на фронті перевищили втрати сепаратистів та росіян. “Зараз, дякуючи нерішучій політиці Зеленського, наші люди гинуть намарно”, – підкреслює “Душман”.

Він пояснює, що якщо вимоги протестувальників не почують, їм доведеться перейти “до більш рішучих дій мирного характеру”. Водночас активіст не зміг уточнити, які саме “рішучі дії” маються на увазі, посилаючись на те, що такі рішення будуть прийматися спільно всеукраїнським оргкомітетом акції. Також Княжанський вважає, що “є ознаки, що нас почули”.

Крім питань військового характеру, протестувальники мають і низку інших вимог. “Питання війни та миру – це не єдині питання, які сьогодні турбують громадян. На порядку денному сьогодні стоїть питання землі, питання ускладнення ведення бізнесу. Здається, що певними людьми, зокрема Андрієм Богданом (голова ОП – авт.) ведеться робота по ослабленню України. Це може бути як цілеспрямована робота, так і дурість. Взяти хоча би прем’єр-міністра Гончарука, який має освіту МАУП – ну, це просто несерйозно”, – вважає “Душман” і в цьому контексті також згадує нещодавнє призначення радником голови РНБО Сергія Сивохо – колишнього гравця КВН, який раніше підтримував “Партію регіонів”.

Зрештою до мітингувальників виходять представники ОДА. Вони беруть звернення активістів та разом з Княжанським зникають за дверима держустанови. Невдовзі перед молодими мітингувальниками з’являється “Душман” та повідомляє, що, на його думку, вони знайшли порозуміння з чиновниками.

 – Вони сказали, що підтримують наші вимоги. Зазначили, що їх багато пікетують різних людей, але це один з небагатьох випадків, коли вони солідарні з нашою позицією, як і більшість людей в Україні, зрештою, – повідомив Княжанський та оголосив про завершення акції.

Нагадаємо, що нещодавно зі спробою роз’яснити мешканцям суть “формули Штайнмаєра” до Вінниці приїжджав міністр оборони Андрій Загороднюк. Одак міністр наразився на колективний опір волонтерів, ветеранів та активістів, які зібралися в залі вінницької філармонії. Як відбулася зустріч на підвищених тонах – читайте і дивіться за цим посиланням. 

Фото Марини Сербінович