Сьогодні, 17 лютого, у Вінницькому міському суді мав відбутись розгляд справи колишнього поліціянта Сергія Пивовара, якого звинувачують у смерті громадського активіста Олександра Комарніцького. Проте засідання відклали та призначили відразу кілька дат розгляду справи по суті.
Сьогодні до суду з’явилися потерпілі: Леся Петрівна Комарніцька – вдова загиблого вінничанина, та Марія Павлівна Комарніцька. Їхньою адвокаткою виступила Наталія Костик. Прийшов й сам обвинувачений Сергій Пивовар – в супроводі свого захисника Володимира Жукова другий адвокат не з’явився).
Проте розгляд справи попросила відкласти саме сторона потерпілих. Причиною було те, що під час засідання вирішили в першу чергу допитувати саме потерпілих. Як пояснила адвокатка, родині потрібен час, аби підготуватися до допиту.
На фото – суддя Кашпрук
На початку засідання Пивовар виступив проти того, щоб засоби масової інформації брали участь в судовому засіданні. За словами його захисника, Володимира Жукова (на фото), участь ЗМІ вже шкодила судовому процесу (зокрема йшлося про викликання суспільного резонансу).
Проте суддя Кашпрук зазначив, що судовий процес відкритий і журналісти мають право бути присутніми. Разом із тим суддя попросив ЗМІ не знімати особу Пивоварова, враховуючи думку обвинуваченого.
Обвинувачений Пивовар
Початок розгляду справи та позов до обвинуваченого
За тим засідання розпочали. Прокурор зачитав суть обвинувачення. Зокрема нагадав, що досудовим розслідуванням встановлено, що Сергій Пивовар “володіє бойовими мистецтвами, володіє прийомами бою, неодноразово представляв органи Національної поліції з бойового спорту та боротьби “самбо”.
Разом із тим, маючи розуміння наслідків застосування сили, 11 червня 2019 року Пивовар перевищив свої службові повноваження. Правоохоронець запропонував громадянину бути понятим під час вилучення бойових припасів. Отримавши відмову, між ними виник конфлікт, в результаті якого Пивовар завдав чоловіку удар кулаком в обличчя. Від удару потерпілий впав та вдарився головою об асфальтне покриття. Встановили, що саме від отриманих ушкоджень чоловік помер у лікарні, не приходячи до свідомості.
На фото – прокурор
Сергія Пивовара обвинувачують за частиною третьою статті 365 Кримінального Кодексу України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством). У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати посади на строк до 3 років.
Адвокатка потерпілих, Наталія Костик, відразу повідомила, що Леся Петрівна Комарніцька висуває позов до Пивовара. Зокрема було заявлено цивільний позов на загальну суму 451 тисяча гривень 421 гривня.
Він складається з кількох частин, де вимагається компенсувати матеріальну та моральну шкоду: 151 тисяча 421 гривня та 300 тисяч гривень відповідно. Також йдеться про відшкодування коштів, які були витрачені на юридичну допомогу.
На фото – Наталія Костик
За тим до слова запросили обвинуваченого Сергія Пивовара. Він сказав, що суть обвинувачення, яке озвучив прокурор, йому зрозуміла, проте винним в інкримінованому злочині екс-поліціянт себе не визнав (ні в частині обставин, ні в частині кваліфікації злочину). Позов щодо компенсації шкоди Пивовар також не визнав, оскільки не визнає себе винним у злочині.
Наводячи анкетні дані Пивовар відмовився озвучувати свою адресу, посилаючись на присутність ЗМІ, через які “інформація випливає” і врешті до нього “приходять додому”.
Далі перейшли до обговорення порядку дослідження доказів. Адвокатка потерпілих пропонувала спершу допитати свідків. Натомість прокурор та захисник обвинуваченого пропонували спершу допитати потерпілих, потім свідків, потім дослідити матеріали та речові докази та вже тоді допитати обвинуваченого.
Прокурор зазначив, що потрібно зокрема допитати 24 свідків. Відтак суддя вирішив встановити наступний порядок розгляду: допит потерпілих, допит свідків сторони обвинувачення, дослідження матеріалів справи і потім – допит обвинуваченого.
Представниця потерпілих, адвокатка Костик, подала клопотання про відкладення засідання, щоб потерпілі могли краще підготуватися до виступу (надання показів). Костик пояснила, що вважалося, що розгляд почнуть з допиту свідків.
Врешті призначено наступні дати розгляду справи: 7 квітня на 10:00, 22 квітня на 11:00, 29 квітня на 10:30, 12 травня на 10:30 та 21 травня на 10:30.
Історія
11 червня минулого року на зупинці громадського транспорту у Вінниці виник конфлікт між старшим лейтенантом Пивоваром та мешканцем Вінниці Олександром Комарніцьким, який саме збирався їхати додому.
Внаслідок сутички останній отримав численні травми голови та впав у кому. Не приходячи до тями, 23 червня активіст помер.
Олександр Комарніцький
Сергій Пивовар (фото Національної поліції)
Так, під час досудового розслідування встановили, що правоохоронець запропонував громадянину бути понятим під час вилучення бойових припасів. Отримавши відмову, між ними виник конфлікт, в результаті якого Пивовар завдав чоловіку удар кулаком в обличчя. Від удару потерпілий впав та вдарився головою об асфальтне покриття. Встановили, що саме від отриманих ушкоджень чоловік помер у лікарні, не приходячи до свідомості.
Після смерті Комарніцького очільник Національної поліції відсторонив від виконання обов’язків начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Юрія Педоса на час проведення слідства. Сергію Пивовару оголосили підозру за ч. 3 ст. 365 КК України та звільнили. Крім цього, його почергово утримували під домашнім арештом там під вартою.
Фото з архіву
Однак 14 листопада відбулося перше судове засідання вже за позовом Сергія Пивовара, в якому той вимагає поновити його на посаді та виплатити йому грошову компенсацію за “вимушені прогули”, маючи на увазі період перебування під арештом. Втім Вінницький окружний адміністративний суд позов колишнього правоохоронця не задовольнив.
Минулого разу (30 січня 2020 року) судове засідання перенесли через травму ноги обвинуваченого. Колишній “коп” до суду не з’явився через те, що, за словами його адвоката, перебував на лікарняному до 31 січня. В підтвердження цьому захисник надав довідку про пошкодження зв’язок ноги Сергія Пивовара. До суду також не з’явились і потерпілі, відтак і прокурор, і адвокат попросили суд перенести судове засідання. Суддя Кашпрук переніс слухання справи на сьогодні, 17 лютого.
Фото автора та з архіву
Дякуємо!
Тепер редактори знають.