× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вацак, Калетнік та “Зе Команда”: на Вінниччині зареєстровано вже 12 кандидатів у народні депутати

14:26
Автор: Vежа

Майже за місяць до позачергових парламентських виборів на Вінниччині зареєстровано 12 кандидатів у народні депутати. Усі вони – самовисуванці та зареєструвалися в усіх шести виборчих округах Вінниччини. 

Вже за 35 днів, 21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори народних депутатів. За інформацією Центральної виборчої комісії, по всій країні працюватиме 29 840 виборчих дільниць на 199 одномандатних виборчих округах. Наразі ЦВК зареєструвала 462 кандидати в нардепи в ОВО (одномандатних виборчих округах).

Так, в одномандатному виборчому окрузі №11, з центром у м. Вінниця зареєстровано кандидата в нардепи Володимира Кістіона. Віце-прем’єр-міністр України, він наразі не входить до жодної політичної партії, проживає в Києві. 

На окрузі №12, також з центром у Вінниці зареєстровано кандидата в нардепи Віталія Донця. Як і попередній кандидат, не належить до жодної політичної партії. Віталій Донець –  директор державної реабілітаційної установи “Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Промінь”.

В одномандатному виборчому окрузі №13, з центром у Калинівці, зареєстровано двох кандидатів: Олександра Реп’яха та Петра Юрчишина. Обидва безпартійні. Олександр Реп’ях працює першим заступником директора ТОВ “Санаторій Поділля”, а Петро Юрчишин наразі вже є народним депутатом України, входить до фракції “Блок Петра Порошенка”.

Одномандатний виборчий округ №14, з центром у Жмеринці: тут зареєстровано вже трьох кандидатів у нардепи. Першим став Микола Дикий з Літина. У біографічних відомостях про себе Дикий вказує, що є пенсіонером та входить до складу партії “Національний корпус”, однак балотується в якості самовисуванця. 

Також саме по цьому округу балотуватиметься Світлана Михайлівна Лутковська. Саме вона, співробітниця Національного аграрного університету, де почесним президентом є Григорій Калетнік, представляла на президентських виборах команду Володимира Зеленського на Вінниччині. Однак наразі Лутковська балотується в якості самовисуванки.

На цьому ж окрузі зареєструвалася в якості кандидатки в народні депутати помічниця парламентаря від “Народного фронту” Тараса Креміня, киянка Сімакова Наталя Михайлівна.

В окрузі №16, з центром у м. Ямпіль зареєструвався відомий бізнесмен, директор департаменту маркетингу ТОВ “Вацак” Вацак Геннадій Анатолійович.

Проти нього на окрузі побореться кандидат в нардепи Віталій Клопотовський. Він працює слідчим військової прокуратури Житомирського гарнізону Центрального регіону України. Наразі не є членом політичних партій.

У цьому ж окрузі вже зареєстровано уродженця Могилів-Подільського, який наразі проживає у Києві Маринюка
Сергія Івановича.

Вже є два кандидати в одномандатному виборчому окрузі №18, з центром у м. Іллінці. В якості кандидата по цьому округу зареєструвався гендиректор ТОВ “Брацлав 3-М” Петро Михайленко. Михайленко проживає у Брацлаві, є безпартійним та самовисуванцем. 

Одним з найцікавіших серед зареєстрованих на даний момент кандидатів на Вінниччині є почесний президент Національного аграрного університету Григорій Калетнік: він також змагатиметься у виборчому окрузі №18. Саме з особою Григорія Калетніка повязували багатьох функціонерів штабу Володимира Зеленського на Вінниччині, зокрема підлеглу Калетніка Світлану Лутковську, яка була “обличчям” “Зе Команди” на президентських виборах на Вінниччині.

Окрім того, син Григорія Калетніка – Ігор Калетнік – вже був народним депутатом і під час правління Януковича входив до фракції забороненої нині Комуністичної партії. Ігор Калетнік – один з тих, хто підтримав “диктаторські закони” Януковича 16 січня 2014 року. За підтримку цих законів Калетніка було оголошено в розшук, однак 8 травня Печерський районний суд Києва задовольнив скаргу представника Ігоря Калетника і зобов’язав Генпрокуратуру скасувати його розшук.

Крім офіційно зареєстрованих ЦВК кандидатів, низка відомих політиків та громадських діячів Вінниччини вже публічно заявили про намір балотуватися у Вінницькій області на дочасних парламентських виборах. Зокрема, про такі наміри заявила депутатка Вінницької обласної ради Лариса Білозір, намагається зареєструватися народний депутат Микола Кучер. Від “Європейської солідарності” Петра Порошенка планує балотуватися по округу №17 учасник війни на сході Олександр Грамарчук (більш відомий в мережі як “Александр Гром”), також у Вінниці вже з’явилися агітаційні матеріали одіозного активіста Юрія Павленка: на плакатах зазначено, що Павленко збирається балотуватися від партії “Патріот”.

Нагадаємо, що з 24 травня по 15 липня можна змінити місце голосування на позачерговим парламентських виборах.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.