Валерій Залужний передав мільйон доларів на потреби ЗСУ

17:02
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний передав один мільйон доларів на потреби української армії. Ці кошти генерал отримав у спадок від американця родом з Вінниці, Григорія Степанця.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на “The New York Times” (повідомлення родини Степанців) та відповідь управління звʼязків з громадськістю ЗСУ на запит УП.

Серед іншого, в “Українській правді” розповіли детальніше про біографію Григорія Степанця.

“Степанець народився 1938 року у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні і був убитий німцями в жовтні 1941 року. Григорій з матір’ю були евакуйовані на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань. Після закінчення війни вони повернулися до Вінниці.

У місті тоді так само було дуже мало їжі. Вижили лише завдяки тому, що дядько, який воював (був поранений і втратив ногу), ділився з ними військовим пайком.

Степанець закінчив середню школу і в 1956 році вступив до Московського державного університету імені М.В. Ломоносова, де отримав ступінь магістра з математики, ступінь магістра з хімії та ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Працюючи в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів і невдовзі був звільнений радянською владою за сфальсифікованим приводом. Пізніше його переслідувало КДБ, і він не міг працювати. Подав заявку на отримання виїзної візи, але йому відмовили.

Ситуація змінилася після приходу Горбачова до влади, і він отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу. У 1989 році він приїхав до США і почав працювати в Microsoft у Редмонді, штат Вашингтон, розробником програмного забезпечення. Разом з іншим розробником програмного забезпечення вони винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини”, – йдеться в повідомленні УП.

У січні генерал Залужний, який отримав один мільйон доларів в спадок, пожертвував всю отриману суму на Збройні сили України. Це підтвердили в пресслужбі ЗСУ.

Так, головнокомандувач “спрямував ці гроші у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії, що підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року”.

– Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння, – цитують Залужного.

Фото – “Український тиждень”