Вакцина «AstraZeneca» для першої дози закінчилася в пунктах щеплення Вінниччини

15:03
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

На Вінниччині та деяких інших областях закінчилася вакцина виробництва “AstraZeneca”, призначена для першої дози щеплення. Наразі триває імунізація проти COVID-19 мобільними бригадами, які використовують інші препарати.

Як ідеться на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров’я, станом на 12 травня 2021 року в пунктах щеплень по всій Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca (Covishield та SKBio) проти COVID-19, призначену для імунізації першою дозою.Частину цієї вакцини (загалом 26 тисяч доз) зарезервовано для введення другої дози тим пацієнтам, щеплення яких розпочалося з 24 лютого.

Відтак, вакцина для першої дози закінчилася в пунктах щеплення Вінницької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва. Вакцинація першою дозою в пунктах щеплень цих областей відновиться після отримання нової партії вакцини.

Наразі триває імунізація проти COVID-19 мобільними бригадами, які використовують інші препарати – CoronaVac виробництва Sinovac Biotech та Comirnaty від Pfizer BioNTech.

Ними щеплюють медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, учасників Операції об’єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році, освітян, які залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), співробітників патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників.

В Україну вже доставили 1 мільйон 215 тисяч доз вакцин компанії Sinovac, 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca/Covishield через прямі закупівлі. У межах глобальної ініціативи СOVAX в країну прибули 367 тис. AstraZeneca-SKBio та 117 тис. доз Comirnaty/Pfizer. Додатково 705 тис. доз вакцин за COVAX очікуються вже до кінця травня. Ще біля 500 тисяч доз вакцини Pfizer за прямими контрактами мають прибути в Україну у травні-червні.

COVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити рівний доступ всіх країн до них. Усі вакцини у межах цієї ініціативи Україна отримує безоплатно.

Дізнайтися більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті ТУТ та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.

Як ідеться на сайті “Вакцинація від COVID-19”, за минулу добу в Україні проти COVID-19 було щеплено 21 587 осіб. З них вакциновано першою дозою – 17057 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) –  4530 осіб. 

Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 926 520 щеплень. Вакциновано – 918 164 особи, з них отримали першу дозу – 918 162 людини, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 8 358 осіб (із них 2 людини отримали першу дозу закордоном).

Від початку кампанії на Вінниччині другою дозою вакциновано 825 людей. Розподіл проведених щеплень за регіонами за минулу добу виглядає так:

Про вакцинацію «всіх бажаючих на вихідні»

Окрім цього нагадаємо, що прем’єр-міністр Шмигаль озвучив інформацію про те, що записані на вакцинацію через «Дію» ніби-то зможуть отримати щеплення вже з 15 травня. Натомість згодом головний державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко уточнив цю інформацію та заявив, що вакцинуватимуть в першу чергу людей старшого віку:

– Ми робимо все можливе, щоб розпочати вакцинацію людей, які записані в лист очікування в додатку «Дія»​ на цих вихідних. Наразі пріоритетом для нас є люди, старші за 65 років. У листі очікування в «Дії» в нас таких є 23 тисячі 900 людей і ми спробуємо провакцинувати їх на цих вихідних.

Читайте також: На Вінниччині за добу виявили 126 випадків COVID-19

Ілюстративне фото – Frank Hoemann/Sven Simon/AFP

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.