В Україні залучатимуть безробітних до суспільно корисних робіт та виплачуватимуть їм мінімальну зарплату

16:13
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Відтепер в Україні під час воєнного стану офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштувались, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні — визначатиме місцева влада.

Про це йдеться на “Урядовому порталі” з посиланням на промову Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду.

Згідно з документом, офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт.

Який саме вид роботи буде призначений — визначатиме місцева влада. Це може бути, зокрема, розбір завалів, будівництво захисних споруд, ремонтні чи сільськогосподарські роботи.

Держава сплачуватиме кожному залученому до таких робіт зарплату у розмірі мінімальної. Нагадаємо, розмір мінімальної зарплати в Україні з 1 січня 2022 року згідно з Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” становить 6 500 гривень.

Окрім цього, статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються у разі, якщо людина перебуває закордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати й захищати Батьківщину, або працювати на перемогу й для фронту, – зазначив Денис Шмигаль.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, згідно з ухваленими рішеннями, внесено зміни до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, які передбачають особливості організації громадських робіт в умовах воєнного стану.

Ілюстративне фото – https://glavcom.ua/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.