В Україні з 1 вересня відновлюватиметься навчання в офлайн-режимі

17:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 8 Червня 2022, в 19:02

В навчальних закладах України з 1 вересня відновлюється навчання в офлайн-режимі. Що стосується навчання у населених пунктах, розташованих неподалік зони бойових дій, то все залежатиме від безпекової ситуації. 

Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко.

Я хочу повідомити всім батькам, учням, студентам, що 1 вересня освітній процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн. І всі діти: студенти, учні – мають піти до шкіл, до університетів, до коледжів, до закладів професійно-технічної освіти. Я закликаю наших дітей готуватися до офлайн-процесу в українській освіті, – повідомив посадовець. 

Згодом він додав, що наразі освітяни працюють над облаштуванням укриттів та формуванням маршрутів евакуації у навчальних закладах. Робота триває.

Всі сховища діляться на три великі групи. Як мінімум, буде проведена масована робота. Ми зараз проводимо і аудит всіх цих місць, де можна ховати дітей. Буде проведена робота, яка стосуватиметься, як мінімум, найпростіших укриттів у школах, їх матеріально-технічного забезпечення. Там є певні вимоги щодо наявності води, аптечки тощо. В нас є в Україні такі школи, де є бомбосховища. Мають бути розроблені спеціалізовані шляхи евакуації, вони мають бути затвердженні Державною службою з надзвичайних ситуацій. Дана робота проводиться дуже активно. У нас зараз будуть зустрічі з усіма представниками управлінь освіти всіх областей, де всі ці питання будуть обговорюватися, і я знаю, що всі ці питання є на особливому контролі у Президента, Прем’єра та Міністра освіти, – зазначив Андрій Вітренко. 

Також Андрій Вітренко анонсував певні зміни у викладанні окремих предметів. Попередньо, йдеться про зміни до курсу зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії, а також предмету “Захист Вітчизни”, який буде більш спрямований на практичні навички. Зокрема, що стосується розпізнавання мін. Буде посилено національно-патріотичне виховання.

ОНОВЛЕНО: Згодом, 8 червня, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив інформацію про те, що навчальний рік в Україні має розпочатись офлайн у більшій частині країни.

Відповідний допис було опубліковано в Telegram-каналі посадовця.

Також очільник Уряду повідомив, що доручив:

– ДСНС, Мінрегіону та обласним ВЦА перевірити всі укриття в закладах освіти та поблизу них, організувати умови, необхідні для перебування там дітей і дорослих.

– Мінінфраструктури та Мінрегіону провести реконструкцію таких укриттів там, де це необхідно.

– Обласним ВЦА, ДСНС та іншим визначити маршрути руху до захисних споруд.

– Забезпечити посилену охорону садочків, шкіл, вишів.

– Забезпечити заклади освіти резервними та автономними джерелами енергозбереження.

– Забезпечити підвезення дітей до школи там, де це необхідно.

Нагадаємо, останній дзвоник у школах Вінниці, як і останні декілька місяців, відбувся в дистанційному форматі.

Відео – з YouTube-каналу “Вікна-новини”, ілюстративне фото – з архіву “Вежі”

Читайте також: Дистанційно і з майже двома сотнями золотих медалей: як у вінницьких школах відбувся “Останній дзвоник”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.