В Україні встановили штрафи за продаж ліків дітям віком до 14 років

18:17
Автор: Vежа

Депутати Верховної Ради України встановили штрафи за порушення заборони на продаж ліків дітям віком до 14 років. За відповідний законопроєкт в другому читанні та в цілому проголосували сьогодні, 17 листопада.

Як йдеться на сайті партії “Слуга народу”, за продаж ліків малолітнім передбачається штраф від 3,4 до 5,1 тис. грн. За повторне порушення протягом року – від 5,1 до 6,8 тис. грн. 

Відомо, що підтримали законопроєкт 5123-1 315 народних депутатів. Наразі документ готується на підпис.

Зазначається, що заборона на продаж ліків дітям віком до 14 років набула чинності ще в серпні. Тепер же в Раді вирішили запровадити штрафні санкції за порушення цієї заборони. На думку окремих представників ВРУ, подібна заборона та штрафи покликані зменшити кількість самогубств серед дітей. 

– За статистикою, передозування медичних препаратів – один із найпоширеніших способів самогубства серед дітей. Ми обмежили доступ підлітків до медичних препаратів, щоб зберегти десятки і сотні життів. Цей законопроєкт вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення – запроваджує штрафи за порушення заборони на продаж ліків дітям», – каже голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За повідомленням “Радіо Свобода”, у липні парламент підтримав закон, який забороняє продаж лікарських засобів дітям до 14 років. Ухвалення цього документу ініціювали, зокрема, після того, як на початку року дві школярки в Боярці, що на Київщині, отруїлися великими дозами медичних препаратів. Одна з них внаслідок отруєння померла.

Головне фото – informator.ua