Верховна Рада України ухвалила закон, який посилив кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.
Вчора, 2 березня, під час пленарного засідання ВРУ відповідний законопроект №3911 було прийнято 286 голосами у другому читанні та в цілому.
Як повідомили на сайті ВРУ, Законопроєкт №3911 передбачає декілька змін до статті 259 Кримінального кодексу України. Як пояснили в Нацполіції, до внесення цих змін санкція статті передбачала від 2 до 6 років ув’язнення – якщо неправдиве повідомлення про мінування було зроблене вперше без тяжких наслідків. Водночас за повторне “мінування” або таке, що призвело до тяжких наслідків, передбачалося покарання від 4 до 8 років за ґратами.
Однак тепер змінами до Закону ввели покарання з 4 до 8 років – вже за перше неправдиве повідомлення про мінування, навіть якщо воно не мало тяжких наслідків, але стосується наступних споруд: критично важливі об’єкти інфраструктури, об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, заклади охорони здоров’я.
Раніше стаття виглядала так:
Тепер до неї внесли зміни:
У Нацполіції нагадують, що протягом 2020 року в Україні зареєстрували (без врахування закритих) 823 кримінальні правопорушення, передбачені цією статтею (ст. 259 ККУ).
– Найчастіше повідомлення про мінування надходять електронною поштою. В усіх випадках користувачі електронних скриньок, з яких здійснювалася розсилка таких повідомлень, використовують наявні у вільному доступі онлайн засоби анонімізації. Також повідомлення про “мінування” надходять у телефонному режимі. Зазвичай мотивом такого правопорушення є розваги, хуліганський умисел або ж через якусь образу чи помсту, – повідомили у поліції.
У Вінниці останній резонансний випадок із “замінуванням” стався 11 лютого цього року. Тоді чоловік погрожував підірвати магазин мармеладу в центрі міста. Детальніше про це – ТУТ.
Фото – galnet.fm
Також нагадаємо, що у 2019 році у Вінниці та інших містах України дуже часто повідомляли про масові замінування низки об’єктів: готелів, навчальних та медичних закладів, вокзалів, торгових центрів тощо. Після перевірки інформація про це не підтверджувалась.
Подібні повідомлення надходили й у 2020 році. Тодішній перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін, емоційно висловлювався з приводу цієї ситуації, називаючи “мінувальників” “покидьками” та повідомивши, що такі дії – це складова терористичної діяльності РФ проти України.
Фото – cdn.krjogja.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.