В Україні два мобільні оператори резервуватимуть номери загиблих або зниклих захисників

14:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Мобільні оператори “Kyivstar” та “lifecell” на 2 роки резервуватимуть номери загиблих чи зниклих захисників. Таким чином, номери військових протягом цього періоду не надійдуть знову в продаж. Зараз послуга працює в тестовому режимі.

Як повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, зазвичай через рік без використання номер надходить у вільний продаж. Через що хтось міг отримати повідомлення на зразок “Коханий приєднався до Viber”, коли людина вже загинула.

Щоб уникнути таких ситуацій, мобільні оператори “Kyivstar” та “lifecell” запускають функцію резервування номерів загиблих чи зниклих безвісти захисників. Номер не надійде в продаж загалом протягом 2 років. Для цього необхідно:

• звернутись до служби підтримки оператора: Kyivstar — 0800300466, lifecell — 0800205433;
• повідомити номер для резерву;
• зазначити, від кого звернення;
• після чого – дочекатись SMS з рішенням.

З ініціативою вирішити проблему надходження в продаж номерів загиблих чи зниклих бійців до посадовця звернувся захисник Юрій Гудименко.

– Наприкінці осені я отримав повідомлення від загиблого ще у 2018 році пацана. Знову. В черговий раз. “…тепер у Viber”. “…приєднався до Telegram”. Такі повідомлення від загиблих бійців отримували тисячі людей щодня. Тому що номери, які довго не використовувались, оператори мобільного звʼязку через якийсь час відключали і перепродавали. Хтось купував сім-карту з номером, який у когось записаний як “Батько” або “Коханий”. І рідним, близьким починали приходити однотипні повідомлення від мертвих. Мене тоді розплющило морально. Сильно розплющило. Відверто кажу. Тому я написав Михайлу Федорову, з яким ми знайомі ще по Запоріжжю, обмалював проблему і запропонував заблокувати номери загиблих бійців і не допускати ці номери до перевипуску. Михайло погодився, що проблема є, і почав її вирішувати. І вирішив, хоча задача була не самою простою, за що я йому безмежно вдячний. Зі зрозумілих причин не може бути єдиної бази номерів загиблих і зниклих безвісти, тому було розроблено інший механізм блокування номерів, – повідомив Гудименко на своїй Facebook-сторінці.

Ілюстративне фото – “Детектор медіа”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.