В Україні до 1 липня можуть запустити “ковідні сертифікати”

12:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що до 1 липня в Україні можуть запустити “ковідний сертифікат”.

Як повідомили на сайті міністерства, “ковідний сертифікат” – це робоча назва внутрішнього документа, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Зазначається, що його мета – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу.

– Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі “ДІЯ”, – йдеться у повідомленні. – До впровадження ковідних сертифікатів українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за їх запитом і за потреби пред’явлення при перетині державного кордону паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке наразі є чинним.

Максим Степанов. Фото з сайту obozrevatel.com

Зі слів міністра охорони здоров’я Максима Степанова, документ планують розробити в найкоротші терміни, і він може запрацювати вже з 1 липня.

– Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював, – наголосив міністр. – Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС, – пояснив міністр.

За словами Степанова, запуск внутрішнього ковідного сертифіката буде супроводжуватися певними перевагами для його власників (за наявності зроблених тестів на COVID-19). У такий спосіб, на переконання міністра, українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на ковід за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.

Олег Немчінов. Фото з сайту slovoidilo.ua

Також технічну готовність до впровадження “COVID-паспортів” підтвердили у Кабміні.

Про це, як передає “Слово і діло”, заявив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов в ефірі “Україна 24”. Він уточнив, що Україна готова робити документи як в електронному або паперовому вигляді, так і в форматі QR-кодів.

– Щодо паспортів вакцинації або імунних паспортів…Ми технічно готові до їхнього впровадження. Ми чекаємо рішення Європейського Союзу – для того, щоб повністю синхронізуватися з ними, – сказав Немчінов.

Міністр зазначив, що уряд готовий до впровадження як паспортів вакцинації, так і імунних паспортів. Також він пояснив, що імунні паспорти, на відміну від паспортів вакцинації, містять інформацію про наявність антитіл у людини на певний період, після подолання COVID.

За словами міністра, після рішення ЄС щодо паспортів, Україна зможе запустити їх у себе досить швидко.

Впровадження “ковідних сертифікатів” опрацьовують у МОЗ спільно з Мінцифри та НСЗУ. Повідомляється, що документ розробляється з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ (джерело – moz.gov.ua).

Ілюстративне фото – e3.365dm.com

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.