“Уряд зняв кошти”: у Вінниці відкладають реконструкцію аеропорту. ВІДЕО

8:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці відкладають реконструкцію міжнародного аеропорту. Все через відсутність необхідного фінансування з державного бюджету. 

Про те, що реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту “Вінниця” відкладається на невизначений термін розповів міський голова Сергій Моргунов під час свого брифінгу 8 травня.

 

Про аеропорт дивитись з 6:30

Очільник міста повідомив, що фактично існує два пов’язаних проекти: реконструкція аеровокзалу та злітно-посадкової смуги.

– Уряд Гройсмана минулого року передбачив 300 мільйонів гривень на реконструкцію злітно-посадкової смуги. Протягом двох років ми виготовляли проектно-кошторисну документацію, пройшли всі державні експертизи, пройшли всі процедури міжнародних тендерів, був визначений генеральний підрядник, з яким підписали угоду та контракт.

Контракт передбачав, що злітно-посадкову смугу комплексно відремонтують протягом двох років. Її довжина становить 2,5 кілометра, а ширина – 45 метрів.

– На загальну суму ця частина проекту – 875 мільйонів гривень. На жаль, уряд Гончарука фактично зняв ці кошти з бюджету для реконструкції аеропорту. На жаль, сьогодні саме реконструкція злітно-посадкової смуги відкладається на невизначений час. Тому що в бюджеті Вінницької територіальної громади немає такого великого ресурсу. Тим паче, якщо враховувати питання, які пов’язані з карантином і економічною кризою.

Нагадаємо, що ремонт аеродрому планували почати ще у 2018-му: про це було повідомлено під час підписання Меморандуму з міністром оборони Степаном Полтораком в стінах міської ради. Згодом початок реконструкції відклали на 2019 рік, однак роботи досі не розпочались.

Додамо, що реконструювати аеродором вінницького аеропорту мало ТОВ «Шляхове будівництво “АЛЬТКОМ”», які зареєстровані у Маріуполі. Вони запропонували виконати весь обсяг робіт за 896 875 000 гривень, що на 65,7 мільйона менше очікуваної вартості.

Пізніше також показали, як планують реконструювати термінал Міжнародного аеропорту «Вінниця»:

 

Наприкінці 2019 року документацію цього проекту лише готували для подачі в державну експертизу. Водночас аеропорт “Вінниця” розпочав пошуки інвестора для реконструкції аеровокзалу.

Читайте також: У мережі показали, як планують реконструювати термінал Міжнародного аеропорту «Вінниця». ГРАФІКА

Читайте також: До питання реконструкції аеропорту “Вінниця” можуть повернутися у 2021 році

Читайте також: Міжнародний аеропорт “Вінниця” шукає інвестора для реконструкції аеровокзалу. ФОТО

Читайте також: Вінницький аеропорт відремонтують за понад два мільярди гривень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.