Українців попереджають про фейкові ресурси для поширення дезінформації щодо відключення світла

11:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

В енергосистемі України є дефіцит потужності через масовані ворожі атаки й відтак застосовуються обмеження постачання електроенергії. Водночас зловмисники можуть створювати фейкові ресурси для поширення дезінформації щодо відключень в інтересах країни-агресорки, виманювання конфіденційних даних громадян та привласнення заощаджень громадян.

Про це повідомляє Держспецзв’язку. Відтак отримувати інформацію щодо відключень радять лише у офіційних джерелах.

Так, ознайомитися з ГПВ у відповідному регіоні та списками постачальників за областями України можна на сайті Міністерства енергетики України, а також – на сайтах операторів розподільчих мереж. У Вінниці це “Вінницяобленерго”. Перелік щодо інших областей – ТУТ.

Зазначено, що минулого року кіберполіція викрила групу зловмисників. Вони під час блекаутів створювали фейкові телеграм-боти енергетичної компанії. З їх допомогою вони викрадали облікові записи користувачів і використовували їх у шахрайських схемах.

Де шукати інформацію

Дізнатись, коли у вашій оселі не буде світла, можна кількома способами:

1. У розділі “онлайн графік погодинних відключень”, за допомогою пошуку по адресі можна побачити заплановані відключення (за ЦИМ посиланням).

2. Зайти в особистий кабінет на сайті АТ “Вінницяобленерго”.

3. У розділі “графік погодинних відключень” опубліковано орієнтовний графік ГПВ та інформацію щодо черг ГПВ. На сторінці за ЦИМ посиланням можна скачати файл, знайти там свою адресу і чергу по ній. Потім – подивитись години ймовірного відключення світла у таблиці.

4. В чат-ботах: Viber та Telegram.

Більше про різновиди графіків – ТУТ.

Фото – телеграм-канал Держспецзв’язку