Українці продовжують вірити в Діда Мороза та готові голосувати за Зеленського: дослідження “Рейтингу”

19:39
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила свіжі дані щодо суспільно політичних настроїв українців. 

Згідно з опублікованою інформацією, президент Зеленський продовжує очолювати рейтинг політиків, які мають найбільше шансів очолити державу (26.2%), проте на другому місці опинився лідер проросійської ОПЗЖ Юрій Бойко (16,6%). Попередній президент Петро Порошенко посідає третю сходинку в рейтингу з результатом 13,3%.

Водночас “вінницька” партія “Українська стратегія Гройсмана” згідно з даними “Рейтингу” має вже 5,7% підтримки українців і таким чином долає прохідний бар’єр до парламенту. А за Володимира Гройсмана як за кандидата у президенти готові віддати свої голоси 6,1% опитаних.

“Рейтинг” повідомляє, що в процесі опитування дізнавалися думку населення України віком від 18 років та старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитування тривало з 2 по 4 січня.

Рейтинги політиків, Уряду та парламенту

Рейтинг довіри серед національних політиків очолює Президент Зеленський, якому довіряють 41% (не довіряють – 54%). При цьому 29% опитаних довіряють Д. Разумкову, 37% – не довіряють (29% – його не знають). Ю. Бойку довіряють – 27%, не довіряють – 55%, ще 12% його не знають.

Ю. Тимошенко довіряють – 26%, не довіряють – 69%. П.Порошенку – 23% і 73% відповідно, Прем’єр-міністру Д. Шмигалю довіряють 14%, більше чверті не знають його й понад половина – йому не довіряють.

Президентський рейтинг очолює В. Зеленський. “Якби вибори відбулися найближчим часом, то його підтримали б 26,2% тих, хто має намір голосувати та визначився із вибором” – йдеться у повідомленні. За Ю. Бойка проголосували б 16,6%, П. Порошенка – 13,3%, Ю. Тимошенко – 10,5%, І. Смешка – 6,4%, В. Гройсмана – 6,1%, О. Ляшка – 4,7%, С. Притулу – 4,1%, О. Тягнибока – 2,6%, В. Кличка – 2,3%.

У парламентському рейтингу лідером є партія «Слуга народу» (її готові підтримати 21,6% серед тих, визначився з вибором). За партію «Опозиційна платформа – За життя» готові проголосувати 17,4%, партію «Європейська солідарність» – 14,5%, партію «Батьківщина» – 10,9%.

За партію «Українська стратегія Гройсмана» віддали б свої голоси 5,7%, Радикальну партію – 5,6%, партію «За майбутнє» – 3,7%, партію «Свобода» – 3,2%, партію УДАР Віталія Кличка – 3,1%, партію Шарія – 2,9%, партії «Голос» та «Сила і честь» – по 2,8%, партію «Наш край» – 2,2%.

 

Свята та улюблені символи

Окрім запитань щодо ставлення до тих чи інших політиків та партій, в українців поцікавились думкою щодо відзначення новорічно-різдвяних свят та їх символів.

В результаті 77% опитаних зазначили, що святкують Різдво 7 січня, а 15% – двічі: за юліанським календарем (7 січня) та за григоріанським (25 грудня).

 

 

Зростає рейтинг Святого Миколая

Майже дві третини опитаних зазначили, що вірять у Святого Миколая, 35% – не вірять. В Діда Мороза вірять менше – 31%, не вірять – 65%. За останній рік зросла кількість тих, хто вірить у Святого Миколая, натомість кількість тих, хто вірить в Діда Мороза не змінилась.

При цьому вподобання щодо новорічного персонажа та улюбленого свята мають чіткі регіональні залежності: найбільше тих, хто вірить в святого Миколая та вважає найулюбленішим святом Різдво на Заході.

Натомість відносно більше вірять в Діда Мороза та вважають улюбленим святом Новий Рік – на Півдні та Сході. Попри це навіть в південно-східних областях все одно кількість тих, хто вірить в Діда Мороза є меншою за тих, хто вірить у Святого Миколая, а Різдво є найулюбленішим святом поряд з Новим роком.

 

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів.

Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews -телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. 

Переглянути презентацію результатів опитування повністю можна за ЦИМ посиланням.

Читайте також: «Рейтинг»: у Вінниці діяльністю міського голови задоволені 76% опитаних мешканців

Читайте також: Нардепи з Вінниччини потрапили до рейтингу обранців з найбільшою кількістю помічників

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.