Україна та Вінниччина зокрема долучаться до еко-акції в рамках Всесвітнього дня прибирання

15:43
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

17 вересня Україні та у Вінницькій області стартує екологічна акція в рамках Всесвітнього дня прибирання – цього дня відбудуться, зокрема, колективні прибирання, розбір завалів та “цифрове прибирання”. Українців за кордоном також запрошують долучитись до заходу.

Як повідомили на сайті Вінницької ОВА, 17 вересня під гаслом “Хай небо буде мирним, а Україна чистою!” Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання “World Cleanup Day” разом з мільйонами учасників у 191 країні світу.

Прибирання заплановане у 24 регіонах з дотриманням карантинних норм та обмежень воєнного часу, а також враховуючи норми безпеки та географічні особливості.

Зазначається, що формати участі будуть різні, залежно від географічного розташування та безпеки:

для всіх, онлайн – “цифрове прибирання”– видалення зайвої інформації зі своїх ґаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів. Це дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, оскільки це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу. Реєстрація результатів буде доступна за ЦИМ посиланням.

колективні прибирання на території установ, організацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа перевірена ДСНС на безпечність. Окрім цього, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.

традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування.

формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини “Знайди, сортуй, здавай” сортування вторинної сировини та відправка на переробку.

– розбір завалів.

Таким чином, кожен містянин може обрати формат участі, який йому підходить та разом тримати екологічну оборону:

Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, ми, українці – незламні і продовжуємо боронити свою державу, кожен на своєму фронті, – зазначається в дописі.

Основною метою заходу є формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.

Окрім цього, українців за кордоном також запрошують долучитись до події. Вони можуть організувати онлайн або офлайн прибирання, приєднатись до міжнародної події, подякувати містам, що їх приймають та підтримати своє рідне місто навіть на відстані.

Результати участі кожного у Всесвітньому дні прибирання можна буде зареєструвати за ЦИМ посиланням до 25 вересня 2022 року включно.

Фото – https://ecopolitic.com.ua/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.