Україна подає заяву на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку

18:04
Become a Patron!

Сьогодні, 30 вересня, відбулось засідання Ставки Верховного Головнокомандувача та Ради національної безпеки і борони України. Так, Президент України підписав заявку про пришвидшений вступ України до НАТО. Крім цього, заявив про застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб росії, які не виступили на захист Міжнародного права або були залучені до агресивних кроків проти України і спільноти демократичних народів. 

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні після засідання РНБО.

Українці та українки, всі наші друзі та союзники… Сьогодні ми тут у Києві, у серці нашої країни, робимо визначальний крок для безпеки всієї спільноти вільних народів. Ми бачимо, хто нам загрожує, хто готовий вбивати та калічити, хто не зупиняється перед будь-якою дикістю, аби поширити свою зону контролю. 24 лютого перший повномасштабний удар  був нанесений по Україні. росія не зупинилась б на наших кордонах, якби ми її не зупинили та інші держави були б під ударом: країни Балтії, Польща, Молдова та інші (…), – каже у зверненні Володимир Зеленський.

 

– Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО, – зазначив Президент України.

Згідно з рішенням РНБО: 

– тільки шлях посилення України і вигнання окупантів з усієї нашої території повертає мир. Ми пройдемо цим шляхом.

– Україна була й залишається лідером у переговорних зусиллях. Саме наша держава завжди пропонувала Росії домовитись про співіснування на рівних, чесних, гідних та справедливих умовах. Очевидно, що з цим російським Президентом це неможливо. Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим Президентом Росії.

– ми маємо зафіксувати юридично все те, чого ми вже досягли фактично. Саме в Україні вирішується доля демократії у протистоянні з тиранією.

Ця злочинна амбіція ламається в Україні: під Києвом, в “Азовсталь”, на Сумщині і буде зламана на Донбасі та півдні України. Буде вільний український Крим. Територія нашої держави буде звільнена від цього ворога. росія вже знає це і відчуває нашу міць, бачить, що саме в Україні ми доводимо силу наших цінностей. Тому вона поспішає і влаштовує цей фарс із спробою анексії, намагається вкрасти те, що їй не належить (…), – додає Президент України.

Врешті Володимир Зеленський разом із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем і Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком підписав заяву на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Також на засіданні РНБО ухвалили рішення про застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб росії, які не виступили на захист Міжнародного права або які були залучені до агресивних кроків проти України і спільноти демократичних народів.

 

 

Ми бачили як цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без плану дій щодо членства. Це справедливо і для України – закріплення договору того, що і так вже досягнуто в житті. Ми розуміємо, що це потребує консенсусу всіх членів Альянсу і тому поки це відбудеться, пропонуємо реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором (…), – зауважує Володимир Зеленський.

Зокрема, він наголосив, що на наступному засіданні Верховної Ради України буде розглядатись проєкт закону щодо націоналізації усіх російських активів, який має значно спростити цю процедуру.

Як відомо, що найбільш актуальна для України перевага — це колективний захист. Стаття 5 договору НАТО передбачає, що напад на будь-яку з держав-членів Альянсу розглядається як напад на них усіх. Тож стороні, яка зазнала нападу, інші члени індивідуально чи спільно мають надати таку допомогу, яка вважатиметься необхідною, включно із застосуванням збройної сили.

Фото – телеграм-канал Президента України, телеграм-канал Дениса Шмигаля, скріншоти з відео

Читайте також: путін підписав “договори” про анексію окупованих територій України та закликав українську владу сісти за стіл переговорів

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.