Укладено двосторонню угоду та розроблено проєкт: в Україні планують збудувати завод з виробництва “Байрактарів”

14:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

Безпілотники “Байрактар” планується виготовляти в Україні. Наразі власник компанії “Байкар”, що займається виготовленням легендарних БПЛА, створив в Україні відповідну компанію, яка вже придбала земельну ділянку під майбутній завод. Також вже розроблено проєкт самого заводу. 

Як в інтерв’ю “РБК-Україна” повідомив посол України в Турецькій Республіці Василь Боднар, на значній частині моделей, що виготовлятимуться на українському заводі, стоятимуть комплектуючі українського виробництва.

 

Завод буде будуватися. Буквально тиждень тому Уряд затвердив двосторонню угоду і надіслав її до парламенту на ратифікацію, угоду про будівництво самого заводу. Власник компанії “Байкар” створив свою українську компанію в Україні, ця компанія вже придбала земельну ділянку, вони розробили проект самого заводу та мають намір реалізувати його до кінця, оскільки це було майже особисте зобов’язання власників компанії зробити це виробництво в Україні.

І воно не тільки політичне, а й практичне, оскільки на значній частині моделей, які будуть вироблятися на цьому заводі, будуть стояти комплектуючі українського виробництва. Це можуть бути двигуни, інші запасні частини, колеса, багато чого різного, що є високотехнологічне у нас, і може бути використане для цих літальних апаратів, – зазначив посадовець.

 

“Байрактар ТБ2 (Тактичний Блок 2)” (тур. Bayraktar TB2 (Taktik Blok 2) — турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат (БПЛА) з великою тривалістю польоту, здатний виконувати дистанційно керовані або автономні польоти. Відомий в Україні завдяки, зокрема, численним успішно виконаним оперативним завданням в ході розв’язаної росією війни. 

Нагадаємо, у межах ініціативи “Народний Байрактар” в червні українці за три дні назбирали 600 мільйонів гривень на чотири “Байрактари” для ЗСУ. При тому, що планувалося назбирати 500 мільйонів за тиждень – на три апарати.

Назва безпілотника також дала наймення низці благодійних концертів “Музичний Байрактар”, які регулярно відбувались у Вінниці ж в “Royal Pub”. Після 14 липня заклад тимчасово не працює, оскільки зазнав пошкоджень внаслідок ракетного обстрілу.

Ілюстративне фото – armyinform.com.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.