У жовтні вінницькі студенти-медики запустять платформу з пошуку притулків для тварин

14:19
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Онлайн-платформу Lapkam.com, що об’єднає 8 тисяч шукачів та волонтерів притулків для тварин, обіцяють запустити в жовтні.  Про це стало відомо 12 вересня під час презентації проекту амбасадору – головному спонсору благодійної платформи.

Ідея відкриття такої платформи для пошуку у її автора Романа Царука з’явилася після того, як він зрозумів, що тема безпритульних тварин та допомоги їм в Україні досить «закрита і болюча».

Читайте також: Знайди собаку онлайн: вінницькі студенти створили сервіс для безпритульних тварин

  • Весь час люди в інтернеті шукають інформацію про притулки, про те як забрати тварину, як взагалі чимось допомогти, але такого ресурсу немає, – каже студент-медик та ініціатор проекту Роман Царук. – Попит є, а пропозиції немає. Тому ми вирішили «включатися».

Читайте також: «Врожайні» блокноти, лого-клуб та Lapkam.com: «Подільська громада» назвала переможців конкурсу проектів

Як розповів Роман під час зустрічі з амбасадором, нардепом Сергієм Кудлаєнком, у нього батько – ветеринар з Коломиї, тому ця тема йому близька.  У проекті «Lapkam.com. Шанс для тварин» Роман поєднав любов до тварин і досвід веб-дизайну.

Спочатку це мав бути інтернет-довідник, а тепер автор бачить свій проект як платформу, що діятиме онлайн і офлайн.

  • За місяць це вже буде повноцінна платформа, – каже Роман.

На Фейсбук-сторінці проекту зазначено, що сайт на оновленні до 1 жовтня.

Загалом проектом займається 11 студентів-активістів громадської організації «Студентське Братство Вінниччини» на базі Вінницького медичного університету імені Пирогова. Згодом, як розповідає Роман Царук, до роботи над Lapkam.com планують підключити й інші ГО, наприклад, «ФРІ. Вінниця».

Щодо старту платформи та її промоції, то вже розроблено дизайн візиток, флаєрів, футболок, значків.

  • Уже зараз виділено 10 тисяч на ліки, – каже Роман. – Тому ми зробимо показову акцію, коли передаватимемо ліки притулку орієнтовно наприкінці жовтня. А перед тим ми маємо запуститися. Разом з тим буде акція по Вінниці й розклеєна реклама у трамваях, тролейбусах.

Нагадаємо, що проект «Lapkam.com. Шанс для тварин» на благодійному аукціоні від  «Подільської громади» зібрав 14 700 гривень.

  • Це була одна з п’яти презентацій на аукціоні, яка зібрала найбільше коштів, – каже представниця БФ «Подільська громада» Олена Данілова.

Фото Ольги Мірошниченко