У жовтні середня зарплата на Вінниччині склала понад 11 тисяч гривень

13:07
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У жовтні 2020 року середня номінальна заробітна плата штатного працівника на Вінниччині становила 11 176 гривень. Це у 2,2 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (5 000 гривень).

Як повідомляє Головне управління статистики у Вінницькій області, у порівнянні з вереснем цього року розмір зарплати на Вінниччині збільшився на 3,7%. Загалом за останні 12 місяців, тобто в порівнянні з жовтнем 2019-го, сума зросла на 14,8%.

При цьому збільшення рівня середньої заробітної плати у жовтні у порівнянні з вереснем відбулося в більшості видів економічної діяльності. Зокрема найсуттєвіше: у сфері охорони здоров’я – на 39,4%, транспорту – на 7,2%, у сфері будівництва – на 6,6%.

Разом із тим, у низці сфер спостерігається зменшення рівня середньої заробітної плати у жовтні (порівняно з вереснем).

Так, в освітній галузі зарплата зменшилась на 4,4%, у сфері тимчасового розміщування й організації харчування – на 3,0%, у сферах державного управління й оборони та обов’язкового соціального страхування – на 3,0%.

Спостерігалося незначне зменшення рівня оплати праці у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, а також діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – на 1,0%, а в сфері операцій з нерухомим майном – на 0,3%.

Найбільш та найменш оплачувані працівники

За даними Управління статистики, найвищий рівень середньої заробітної плати у жовтні 2020-го був у працівників будівництва, який перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 раза.

Разом з тим, “традиційно найменш оплачуваними” у жовтні стали працівники поштової та кур’єрської діяльності. Зазначено, що розмір їхньої зарплати не досяг й половини середнього по економіці області рівня.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів. Там рівень зарплати перевищив середній показник по економіці області у 2,2 раза. Окрім того, на підприємствах по виробництву напоїв нарахування перевищили середні по економіці області у 2,0 рази.

Вінниччина у порівнянні з іншими регіонами країни

Серед 25 регіонів країни за рівнем оплати праці у жовтні 2020 року Вінницька область посіла восьме місце.

Зазначено, що розмір середньої зарплати по Україні становив 12 174 гривні. В чотирьох регіонах заробітна плата перевищила цей показник.

Зокрема у місті Києві працівники отримували в середньому 17 494 гривень, у Донецькій – 13 544 гривні, у Київській області – 12 905 гривень, Дніпропетровській – 12 201 гривню.

Серед 17 областей, заробітна плата працівників яких була нижче, ніж у Вінницькій – Волинська область з найнижчою заробітною платою у розмірі 9 861 гривня.

Зазначимо також, що в Уряді анонсували зростання мінімальної заробітної плати в Україні з 1 січня 2021 року до 6 тисяч гривень. Збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тисячі гривень заплановано на 1 грудня наступного року.