З 12 листопада на факультеті комп’ютерних систем і автоматики ВНТУ запрацювала станція «Air Fresh Max Environment OS», яка щохвилини відправляє на сервер дані про якість повітря по 12 показниках. Відстежувати результати можна на сайті.
Про це розповів на своїй фейсбук-сторінці завідувач кафедри системного аналізу та інформаційних технологій, професор ВНТУ – Віталій Мокін.
Також він зазначив, що ВНТУ приєднався до Європейської мережі громадського моніторингу атмосферного повітря:
З 12 листопада 2021 на факультеті комп’ютерних систем і автоматики ВНТУ запрацювала станція «Air Fresh Max Environment OS», яка щохвилини відправляє на сервер дані з давачів по 12 показниках: концентрація пилу розміром 1, 2.5 і 10 мкм (PM1, PM2.5, PM10), діоксид азоту (NO2), монооксид вуглецю (CO), діоксид вуглецю (CO2), озон (O3), формальдегід, леткі органічні речовини, температура, вологість, атмосферний тиск.
Таким чином на сайті автоматично визначається індекс якості повітря (AQI) за загальноприйнятою у світі методикою.
Встановленню станції передувало підписання 19 жовтня 2021 року Меморандуму між ВНТУ та Громадською організацією «Фрі Ардуіно», яка впроваджує Українську мережу громадського моніторингу якості повітря «Eco City» (EcoCity) та проект «Чисте повітря для України».
Пристрій був придбаний за спонсорські кошти, завдяки сприянню одночасно трьох кафедр САІТ, АІІТ та КСУ і тепер їх студенти та аспіранти спеціальностей 124, 126 та 151 зможуть використовувати прямий доступ до пристрою та його даних під час занять з інтелектуального аналізу і прогнозування даних, створення інформаційних систем на базі технології «Інтернет речей», робототехніки тощо, – додав у своєму дописі Віталій Мокін.
Моніторити індекс якості повітря на шкідливі домішки у місті можна на сайті онлайн.
Нагадаємо, що відстежувати індекс якості повітря також можна через екологічний чат-бот «SaveEcoBot» який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля та має велику кількість станцій по всій Україні. А відтепер через чат-бот можна повідомити про екологічні порушення.
Фото – з фейсбук-сторінки Віталія Мокіна та nepszava.hu
Дякуємо!
Тепер редактори знають.