У “Вінницяоблводоканалі” пояснили причини погіршення запаху або кольору води

14:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

У “Вінницяоблводоканалі” пояснили причини погіршення запаху та/або кольору води та водночас запевнили, що вода залишається безпечною.

Як повідомляє КП “Вінницяоблводоканал”, настала спека та сезонні явища, які впливають на річку Південний Буг. Зазначено, що у річці рівень кисню падає, оскільки одні водорості розкладаються, а інші – починають життєвий цикл, для чого їм потрібно багато кисню.

Водночас спека останніми днями пришвидшує процеси життєвого циклу водоростей, прогріваючи воду. Тому вони більше споживають кисень, який потрібен для нормального проходження природних процесів самоочищення.

Як зазначили на підприємстві, “вплинути на сезонні явища вони не можуть”, однак фахівці постійно контролюють всі показники води та коригують технологічні схеми очищення. На початковому етапі очищення води вже додали збагачення киснем (працюють повітредувки). Крім цього, коригують дози реагентів для очищення води.

Зазначено, що поки що йдеться про несуттєве погіршення лише органолептичних показників води. Тобто це запах та/або колір. В цілому, йдеться у повідомленні, вода у кранах залишається безпечною для споживання.

Працівники водоканалу просять у разі виникнення скарг на запах/колір води звертатися на аварійно-диспетчерську службу для можливості проаналізувати ситуацію по мікрорайонах міста та оперативно реагувати.

Ілюстративне фото – zoda.gov.ua

Читайте також: “Купатись заборонено”: у Вінниці фахівці Держпродспоживслужби дослідили місця для купання людей

Читайте також: У «Вінницяміськтеплоенерго» опублікували графік відключень гарячої води у червні

Читайте також: Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 2 червня тимчасово не буде гарячої чи холодної води

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.