“Купатись заборонено”: у Вінниці фахівці Держпродспоживслужби дослідили місця для купання людей

21:12
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці фахівці Держпродспоживслужби відібрали проби з водойм в місцях купання людей на території міста. В результаті, у всіх водоймах виявили перевищення окремих показників – від вмісту лактозопозитивних кишкових паличок  до водневого показника.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, проби відібрали в травні.

Вишенське озеро

На Вишенському озері аналізи виявили, що якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 24000 КУО в куб. дм. при нормі не більше 5000КУО в куб. дм.

При цьому, вміст кишкової палички становить 2100 КУО в куб. дм. при нормі не більше 1000 КУО в куб. дм. За фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність водневому показнику (рН), який складає 8,66 од. рН при нормі 6,5-8,5 од. рН; невідповідність за запахом, який становить 3 бали при нормі не більше 1 бала; невідповідність за забарвленням, яке виявлено в стовпчику води 9 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).

Разом з тим, розчинений кисень та біохімічне споживання кисню знаходились в межах допустимих величин.

Пляж “Гонти”

На цьому пляжі якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 46000 КУО в куб. дм при нормі не більше 5000 КУО в куб.дм. Вміст кишкової палички становить 9300 КУО в куб.дм. при нормі не більше 1000 КУО в куб. дм.

За фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність за запахом, який складає 3 бали при нормі не більше 1 бала; за забарвленням, яке виявлено в стовпчику води 6,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).

При цьому водневий показник (рН), розчинений кисень та біохімічне споживання кисню знаходились в межах допустимих величин.

Пляж “Хімік”

На пляжі “Хімік” якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 24000 КУО в куб. дм. при нормі не більше 5000КУО в куб. дм. Вміст кишкової палички становить 24000 КУО в куб. дм при нормі не більше 1000 КУО в куб. дм.

За фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність за водневим показником (рН), який становить 8,65 од. рН при нормі 6,5-8,5 од. рН; за запахом, який становить 3 бали при нормі не більше 1 бала; за забарвленням, яке виявлено в стовпчику води 7 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).

Однак розчинений кисень та біохімічне споживання кисню знаходились в межах допустимих величин.

Пляж “Центральний”

На пляжі “Центральний” якість води відповідає санітарним вимогам за мікробіологічними показниками.

За фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність за водневим показником (рН), яка складає 8,67 од. рН при нормі 6,5-8,5 од. рН; за запахом, який становить 2 бали при нормі не більше 1 бала; за забарвленням, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).

Розчинений кисень та біохімічне споживання кисню знаходились в межах допустимих величин.

В результаті дослідження, з метою недопущення виникнення захворювань серед населення, пов’язаних із забрудненням води відкритих водойм, представники служби направили листи щодо необхідності встановлення на вказаних пляжах табличок із “Купатись заборонено”. Мешканцям міста рекомендують утриматись від купання на пляжах.

Фото зі сторінки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області