У “Вінницяоблводоканал” попереджають про можливе погіршення кольоровості води через підвищення рівня марганцю

16:15
Become a Patron!

У Вінниці на минулому тижні почав підвищуватися рівень марганцю у річці Південний Буг. У водоканалі кажуть, що це може призвести до можливого погіршення кольоровості води у кранах. 

Як повідомляє “Вінницяоблводоканал”, шкідливим у питній воді вважається марганець вище показника 0,5 мг/літр. Та на сьогодні, зазначили, вміст марганцю у питній воді, перед подачею на місто, коливається в межах 0,35-0,4 мг/літр в резервуарі чистої води.

Станом на 28 серпня – показник температури сягав 12 градусів і зазвичай при такому показнику вода прозора. Водночас вже на сьогодні, 29 серпня, перед подачею у місто води, температура становила 15 градусів на станції, а в окремих мікрорайонах – 20 та 25 градусів. Тому за таких показників вінничани бачать воду з жовтуватим відтінком.

Зазначається, що кольоровість води різниться навіть в межах одного мікрорайону і на це впливає багато чинників, зокрема, швидкість забору води мешканцями, стан мереж, тиск та інше.

Спрогнозувати ситуацію гарантовано і стовідсотково ми, на жаль, не можемо. Проте, рівень марганцю в Південному Бузі вже почав знижуватися. Станом на 29 серпня – 0,28 проти 1,4 минулого понеділка, 22 серпня. Якщо падає рівень марганцю в річці, значить, найближчим часом він почне знижуватися і в мережі, – йдеться у дописі.

Додають, що фахівці “Вінницяоблводоканал” промивають мережі в окремих мікрорайонах згідно з скаргами вінничан. Наразі вода є безпечною, адже всі показники в межах затверджених норм.

Фото – зі сторінки “Вінницяоблводоканал” у Facebook

Читайте також: Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 29 серпня тимчасово не буде води чи світла

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.