У “Вінницяміськтеплоенерго” вивели плату за абонентське обслуговування як окремий платіж

8:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

У “Вінницяміськтеплоенерго” почали брати плату за абонентське обслуговування окремим платежем: за послугу з постачання теплової енергії та послугу з постачання гарячої води.

На сайті підприємства опублікували роз’яснення, в якому зазначили, що раніше ці витрати (на абонентське обслуговування) були складовою тарифу на комунальні послуги, однак після прийняття змін у законодавстві їх вивели як окремий платіж.

Крім цього там опублікували розміри абонентської плати на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води: з 1 по 30 листопада 2021 року та з 1 грудня 2021 року.

Роз’яснення

У повідомленні йдеться, що для споживачів КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” нарахування за послугу з постачання теплової енергії проводяться за двоставковим тарифом. Цей тариф передбачає, що жителі міста оплачують за послугу з постачання теплової енергії протягом усього року, але за різними ставками. Він дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період. Двоставковий тариф складається з умовно-постійної частини та умовно-змінної частини. Умовно-змінну частину споживачі оплачують тільки в опалювальний період. Умовно-постійну частину споживачі оплачують протягом всього року. Отримані кошти спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів, оплату різноманітних податків і зборів, виконуються планові роботи з реконструкції мереж та ремонту всього обладнання теплопостачального комплексу.

З набуттям чинності нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-VIII (зі змінами), Кабінет Міністрів України затвердив 08.09.2021р. Постанову КМУ, якою запроваджено публічні договори на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води.

Наразі, за чинним Законом “Про житлово-комунальні послуги”, якщо співвласники будинку не обрали модель договору (індивідуальний, колективний, договір з ОСББ як колективним споживачем), то виконавець послуги може укласти із такими співвласниками індивідуальний договір. Якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті vmte.vn.ua співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги, то індивідуальні договори приєднання вважаються укладеними з 1 листопада 2021 року, – пояснили у “Вінницяміськтеплоенерго”.

За вказаною моделлю договірних відносин плата виконавцю комунальної послуги складатиметься:

– з плати за двоставковим тарифом за послугу з постачання теплової енергії;
– з плати за послугу з постачання гарячої води;
– з плати за абонентське обслуговування, окремо по кожній послузі.

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів № 808 від 21.08.2019р. з внесеними змінами 01.09.2021р. плата за абонентське обслуговування складається:

– з витрат, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги;
– із здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
– обслуговування загальнобудинкових вузлів комерційного обліку води і теплової енергії;
– виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Тобто, зазначають на підприємстві, крім плати за послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води буде нараховуватися абонентська плата, окремо по кожній послузі.

 

Розмір абонентської плати по КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго”

З 1 по 30 листопада 2021 року:

1. На послугу з постачання теплової енергії:
– без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 4,78 грн. з ПДВ;
– з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 15,78 грн. з ПДВ.

2. На послугу з постачання гарячої води:
– без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 4,26 грн. з ПДВ;
– з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 8,00 грн. з ПДВ.

З 1 грудня 2021 року:

1. На послугу з постачання теплової енергії:
– без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 5,41 грн. з ПДВ;
– з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 16,68 грн. з ПДВ.

2. На послугу з постачання гарячої води:
– без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 4,90 грн. з ПДВ;
– з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку 8,98 грн. з ПДВ.

Також повідомляється, що розмір абонентської плати обмежено (він залежить від розміру прожиткового мінімуму), з 1 грудня 2021 р. граничний розмір складає 35,19 грн. на 1 абонента (один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі), окремо по кожній послузі. У роз’ясненні зазначили, що розмір абонентської плати по “Вінницяміськтеплоенерго” менша, ніж граничний розмір.

Абонентська плата – це окремий вид платежу, який буде щомісячно відображено окремою позицією у платіжках за житлово-комунальні послуги і який обов’язково потрібно оплачувати.

Графіка – vmte.vn.ua
Ілюстративне фото – today.ua

Заміна тепломереж, будівництво і модернізація котелень: у Вінниці оновлять систему теплозабезпечення ще одного мікрорайону

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.