Заміна тепломереж, будівництво і модернізація котелень: у Вінниці оновлять систему теплозабезпечення ще одного мікрорайону

13:01
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці реконструюють систему теплозабезпечення ще одного мікрорайону у межах вулиць Пирогова, Матроса Кішки та Князів Коріатовичів. Зокрема там модернізують газову котельню, побудують твердопаливну, замінять 4 кілометри тепломереж і встановлять 49 індивідуальних теплових пунктів.

Як повідомляє Вінницька міська рада,  реалізувати цей масштабний проєкт реконструкції системи теплозабезпечення у Вінницькій міській ТГ планують у співпраці з NEFCO (Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією). Сьогодні, 26 листопада, депутати міської ради проголосували за рішення, яке «врегульовує фінансову складову проєкту».

Зазначено, що проєкт з реконструкції системи теплозабезпечення мікрорайону відбувається за програмою «Підтримка централізованого теплопостачання Швеція-Україна (SUDH)». Його реалізація передбачена на 2022-2024 роки.

Зокрема планують модернізувати систему теплозабезпечення цього району, підвищити рівень енергоефективності системи, якість послуг для споживачів, а також скоротити рівень викидів вуглекислого газу.

– Ми далі співпрацюємо з NEFCO по модернізації теплових систем, передбачена модернізація газової котельні на вулиці Матроса Кішки, будівництво твердопаливної котельні на 4,2 МВт, щоб забезпечити людей, в тому числі в міжопалювальний період, гарячою водою. А враховуючи ціну на газ, це суттєво зменшить навантаження на бюджет. Також передбачено замінити 4 кілометри тепломереж у двотрубному обчисленні, встановити 49 індивідуальних теплових пунктів. Результати модернізації зможуть оцінити більше 7,5 тисячі вінничан разом зі своїми родинами. Щодо соціальної інфраструктури, то цей проєкт охоплює три дитячі садочки, одну школу. Також буде покращена система теплозабезпечення амбулаторії, – каже міський голова Сергій Моргунов.

«Загальна інвестиційна вартість проєкту визначена у межах до 9,758 млн євро. Також будуть залучені власні кошти КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Довгостроковий кредит NEFCO – до 5 млн євро. Інвестиційний грант Фонду «Швеція-Україна: Підтримка централізованого теплопостачання», що адмініструється NEFCO, – до 1, 5 млн євро» – ідеться у повідомленні.

Зазначено, що рішенням сесії надається дозвіл КП «Вінницяміськтеплоенерго» на укладання договору з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO), а також – дозвіл на отримання інвестиційного гранту від Фонду «Швеція-Україна: Підтримка Централізованого Теплопостачання», що адмініструється NEFCO.

«Відзначимо, Вінниця вже має успішний досвід співпраці у сфері енергоефективності разом з NEFCO. Цьогоріч завершили проєкт модернізації вуличного освітлення на 5 магістральних вулицях. А з 2014 року у рамках партнерства модернізували систему теплозабезпечення району вулиць Київська-Талаліхіна» – додали у міськраді.

Ілюстративне фото – iStock

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.