У Вінницьких лікарнях хворими на COVID-19 зайняті вже всі реанімаційні ліжка

13:08
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінницьких лікарнях хворими на COVID-19 зайняті вже всі реанімаційні ліжка. Мер міста просить розгортати додаткові місця в обласних закладах, бо можливості міських лікарень, з його слів, уже повністю вичерпані.

Про це Сергій Моргунов повідомив сьогодні на брифінгу, зазначивши, що ситуація перебуває на межі критичної. З його слів, вже два тижні Вінницька область перебуває на межі потрапляння до червоної зони карантину через стрімке зростання захворюваності на COVID-19.

При цьому найбільша кількість нових випадків фіксується саме у Вінниці. Зазначимо, що лише за останню добу в області зареєстрували рекордні 940 випадків COVID-19 за добу (з них 337 випадків у Вінниці), а також 13 смертей від ускладнень (з них п’ять у Вінниці).

Сергій Моргунов розповів, що третя “хвиля” коронавірусу розпочалася з середини лютого, й відтоді захворюваність зросла  з 1150 осіб на тиждень до 2156 за останній тиждень (щодня фіксується від 226 до 404 нових хворих). Повідомляється також, що збільшилася кількість хворих, які потрапляють до лікарень вже у важкому стані.

Так само зросла й кількість летальних випадків від ускладнень коронавірусом: якщо за січень був 61 випадок смерті, то вже в лютому 76 випадків. За останній тиждень у Вінниці 29 смертей.

Якщо на початку січня в міських стаціонарах, де лікують “ковідних” пацієнтів було 585 ліжок, то зараз їх вже 805. І в тому числі 60 акушерсько-гінекологічних ліжок для хворих на “ковід” жінок. Лише за останні два тижні було розгорнуто в міських лікарнях 40 додаткових ліжок. Але цієї кількості стає недостатньо: станом на 12 березня зайнято в міських лікарнях 709 місць, підключені до кисню 604 пацієнти, а 67 пацієнтів  на СІПАП у важкому стані. Сьогодні зайняті вже всі реанімаційні ліжка, – зазначив Сергій Моргунов. 


Так, ми забезпечуємо наші міські лікарні всім необхідним для лікування пацієнтів. Це обладнання, кисень, медикаменти, засоби індивідуального захисту, ліжка. Але навантаження на систему охорони здоров’я міста зросло майже втричі. Наші лікарі та медичний персонал уже падають з ніг. Третя “хвиля” “ковіду” у нас почалася в середині лютого і триває фактично місяць. При цьому жодних, навіть стриманих,  прогнозів щодо послаблення зараз немає, – наголосив Мер Вінниці. 

У зв’язку з цим він звернувся до Вінницької ОДА щодо необхідності розгортання додаткових “ковідних” ліжок на базі обласних  закладів охорони здоров’я. Зі слів Сергія Моргунова, можливості міських лікарень уже повністю вичерпані: частину вінничан везуть в інші лікарні. Зокрема він запропонував розгорнути додаткові ліжка у лікарні ім. Пирогова та обласному клінічному госпіталі ветеранів війни на території Вінниці.

Зауважимо, що сьогодні Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА, повідомив, що в області шукають резерви для відкриття додаткових “ковідних” ліжок. З його слів, за останні три тижні на початку третьої хвилі відкрили 500 ліжок в опорних лікарнях області, а сьогодні готують відкрити 120 ліжок у районних лікарнях.

Сергій Моргунов зазначив також, що за оцінками медиків вірус став агресивніший, швидше поширюється, і все частіше ним хворіють діти та молодь. Наразі зростає кількість випадків поширення коронавірусу саме через захворюваність дітей, після чого хворіє вся родина.  Крім того, стрімко зростає і захворюваність на сезонні застуди, грип та ГРВІ: якщо в середині лютого по Вінниці було мінус 59% до епідпорогу, то на початок цього тижня – мінус 13%.

– Ситуація на межі критичної. Якщо не розірвати ланцюг поширення захворюваності, то важкохворих не буде куди госпіталізовувати: лікарні майже заповнені. Зайняті повністю всі місця в реанімаційних відділеннях. Я звертаюсь до всіх вінничан це усвідомити і зрозуміти: чи потрапить наш регіон до “червоної зони” карантинних обмежень, або ж ситуація стабілізується і захворюваність почне спадати – це буде залежати від дій кожного з нас. Це колективна відповідальність за збереження здоров’я громади, – наголосив Сергій Моргунов.

– Прошу всіх: потрібно на деякий час, хоча б 2-3 тижні, максимально обмежити контакти з оточуючими. Родинні свята та зустрічі з близькими можна перенести, бо здоров’я важливіше! Подбайте про близьких похилого віку – забезпечте їх продуктами та ліками, щоб у них не було потреби виходити з дому.

Крім цього міський голова підкреслив, що в теперішній ситуації вкрай важливо усім вінничанам дотримуватись протиепідемічних правил: зберігати соціальну дистанцію, носити маски та дбати про гігієну рук. Та уникати будь-яких місць скупчення людей.

Нагадаємо, Вінницька область вже протягом тривалого часу потрапляє до переліку регіонів з найбільшою кількістю виявлених за добу випадків інфікування. Раніше очільник МОЗ Максим Степанов зазначав, що таким чином наша область перебуває на межі “червоної зони”.

Додамо, що в березні в нашій області рекордні для Вінниччини показники фіксувалися 4 березня (827 випадків) та сьогодні, 12 березня (940 випадків).

Ілюстративне фото – oulipova.cz
Фото – vmr.gov.ua 

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

Читайте також: Вінницька область – на третьому місці за кількістю вакцинованих від COVID-19 за добу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.