У Вінницькому театрі імені Садовського відбудеться прем’єра вистави «За дверима»

11:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. Садовського 7 та 8 квітня відбудеться прем’єра вистави «За дверима» режисера Харківського академічного театру ім. Т. Шевченка «Березіль» Олександра Ковшуна.

Про це повідомили Вежі у «Вінницяконцерт». Зазначено, що вистава створена в сучасній та лаконічній театральній естетиці. Її поставили за культовою п’єсою одного з найвідоміших авторів у німецькій літературі епохи руїн Вольфганга Борхерта.

Як додають організатори події, на рахунку режисера Олександра Ковшуна – низка перемог та участь у 33 фестивалях у 10 країнах світу. Ця ж прем’єра створена за підтримки Goethe-Institut. 

«Тема вистави — життя воїна після війни. Коли куди не піде, на жаль, він всюди опиняється ніби за дверима…» – ідеться в анонсі.

 

Зазначено, що автор п’єси Вольфганг Борхерт усвідомлював наслідки війни для людської особистості. Він сам пройшов і Другу світову війну, і полон, і смертний вирок, і помилування. Зрештою через підірване здоров’я загинув у 26 років.

Його п’єса «Там, за дверима» написана за біографічними мотивами. Вона обійшла найкращі театри світу, стала німецькою класикою і вважається одним із найважливіших літературних документів ХХ сторіччя.

Режисер Олександр Ковшун каже:

— Як на мене, за всі роки моєї режисерської творчості «За дверима» — перша вистава, яка дійсно дарує катарсис. Принаймні, під час репетицій знову і знову його переживають актори і вся команда, яка зі мною працювала над цією постановкою. У ній багато образності, метафор та дуже широка амплітуда чергування настроїв: трагедія і драма зміксовані із гумором та абсурдом — точно, як у реальному житті.

 

Олександр Ковшун також відзначає:

Дуже тонко описані післявоєнні рефлексії, які переживає головний герой п’єси — солдат Бекман — я адаптував під наші теперішні реалії. Українські Герої-захисники воюють геть за інше — за нашу свободу і незалежне право на існування, але вони проходять війну тим самим шляхом, із такими ж травмами і дуже схожими наслідками. У п’єсі Вольфганга Борхерта, зважаючи на його біографію і наслідки Другої світової у Німеччині, де після поразки всі були проти всіх, фінал трагічний, тому у своїй виставі я його повністю переробив. У нас, українців, у нинішній війні, яку проти нашої країни розв’язала росія, інші надзадачі: вистояти, організуватися і перемогти. Тож саме це я заклав у фіналі, вивівши позитивний, потужний архетип незламного українського воїна.

Головні ролі у виставі «За дверима» виконують актори Вінницького академічного театру ім. Садовського:

 Головного героя — солдата Бекмана — у виставі «За дверима» грає талановитий Михайло Крисов.

Позитивне альтер-его головного героя — Іншого — Андрій Побережний.

Жіночий персонаж, який так і називається – Вона, втілюють одразу кілька акторок: Вікторія Немченко, Оксана Бандура і заслужена артистка України Жанна Андрусишена.

– Народна артистка України Таїса Славінська буде у ролі Ріки Ельби і Фрау Хламер, а народний артист України Анатолій Вольський — у ролі Полковника і Смерті. Також народний артист України Валерій Прусс представиться «у ролі Бога, у якого ніхто не вірить».

 

Вистава розпочнеться о 18:00. Квитки (від 150 до 400 гривень) на виставу можна придбати за ЦИМ посиланням або у касі театру.

Фото надані «Вінницяконцерт»

Читайте також: Вінницький театр імені Садовського анонсував репертуар на квітень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.