У Вінницькому обласному диспансері радіаційного захисту населення встановили зовнішній ліфт. ФОТО

15:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення встановили зовнішній ліфт. Він уже працює, що дасть можливість закладу бути доступним для усіх пацієнтів.

Як повідомили на сайті Вінницької обласної ради, наявність підйомника у медичному закладі була обов’язковою умовою для укладення угод із НСЗУ (Національною службою здоров’я України).  Тобто без ліфта, як зазначив голова обласної ради Вячеслав Соколовий, лікарня не могла працювати за угодами із НСЗУ та, фактично, виконувати свою основну функцію.

Тож у травні обласна рада проголосувала зміни до обласного бюджету на 2021 рік та спрямувала 2 мільйони гривень на реконструкцію приміщення головного корпусу закладу зі встановленням зовнішнього ліфта. З них понад 500 тисяч гривень виділили на встановлення генератора, що забезпечить безперебійну роботу ліфта при відключенні електропостачання та кисневих концентраторів.

– Навесні керівники найчисельніших на Вінниччині громадських організацій, що опікуються постраждалими від Чорнобильської катастрофи, звернулись до мене з проблемою – відсутність зовнішнього підйомника у профільному медзакладі, Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення, – зазначив голова обласної ради. –  […] Прохання чорнобильців виконано! Сьогодні ми бачимо результат нашої спільної роботи. І це – в першу чергу – належні умови для пацієнтів і належні умови праці для лікарів.

Крім цього, на фейсбук-сторінці Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА повідомили, що голова Вінницької ОДА Сергій Борзов та голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий випробували, як працює підйомник.

Також повідомляється, що вони відзначили ліквідаторів ЧАЕС. Адже саме 14 грудня, у 1986 році, день закінчення будівництва саркофага “Укриття” над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. А працівники клінічного диспансеру радіаційного захисту населення отримали Подяки від департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА.

– Сьогодні заклад має нове дихання. І ми хочемо подякувати усім, хто нас чує і долучається до його розвитку. Зовнішній ліфт, дає можливість бути доступним для всіх верств населення. Почалося будівництво генератора. Це дасть можливість безперебійно працювати ліфтові та кисневим концентраторам, – зазначила Світлана Голодюк, директорка КНП Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Вінницької обласної ради.

Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення – заклад третинного рівня. Він надає спеціалізовану медичну допомогу за 14 пакетами “Програми медичних гарантій”, згідно із договорами з Національною службою здоров’я України. Пріоритетними пацієнтами для диспансеру залишаються постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС та ліквідатори, спортсмени та особи, які займаються фізичною культурою та спортом.
_
Нині у диспансері працює 185 працівників. У структурі закладу чотири стаціонарні відділення, розраховані на 100 ліжок та консультативна поліклініка на 154 відвідування, в якій ведуть прийом спеціалісти з понад 20 спеціальностей.
_
А з грудня 2020 року диспансер вперше в Україні започаткував надання послуг пацієнтам, які перехворіли на СОVID-19 і потребували доліковування та реабілітації в умовах стаціонару. За цей період проліковано майже 1300 пацієнтів з “постковідною” пневмонією та іншими ускладненнями. 2021 року там стаціонарно пролікували 2903 пацієнти, з них 803 – постраждалі від Чорнобильської катастрофи (джерело – vinrada.gov.ua).

 

 

 

 

Фото – vinrada.gov.ua, facebook.com/vinobldoz

Читайте також: У Вінницькій центральній районній лікарні встановили ліфт для лежачих хворих. ФОТО

Читайте також: Прозорий і з «тривожною» кнопкою: у Вінницькій ОДА встановили ліфт для людей з інвалідністю. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.