Нові дитсадки та велодоріжки, концепція Кемпи та міст на Тяжилів: плани на розвиток Вінниці у 2021 році

21:19
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці наступного року планують завершити реконструкцію спортивного комплексу на вулиці А. Янгеля та розпочати будівництво дитячого садочку в мікрорайоні “Академічний”.

А крім іншого – зайнятися будівництвом мосту на Тяжилів, завершити будівництво дитсадка на Ватутіна, збільшити протяжність велодоріжок, закупити нові тролейбуси та автобуси. Про ці та інші роботи йдеться на сайті Вінницької міської ради з посиланням на перспективні плани проекту “Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік”, обговорення якої наразі триває.

Так, серед перспективних планів на 2021 рік, означених в публікації, значаться наступні:

– Завершити будівництво дитячого садка на вул. Ватутіна/ М. Битинського.

– Розпочати будівництво закладу дошкільної освіти в мікрорайоні «Академічний» (кошти інвестора).

– Розпочати будівництво багатоквартирного житлового будинку на вул. А. Бортняка – VII об’єкт Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади».

– Виконати роботи з реконструкції системи зовнішнього освітлення на вулицях Барське шосе та Хмельницьке шосе.

– Продовжити роботи з очистки ріки Південний Буг (I етап).

– Продовжити роботи з термомодернізації закладів освіти

– Продовжити роботи з будівництво спортивних майданчиків, в тому числі на території закладів загальної середньої освіти.

– Реалізація спільного з муніципалітетом міста Діжон (Франція) проекту щодо створення в місті Вінниці агрохабу

В проекті Програми передбачаються, серед іншого, наступні заходи щодо забезпечення виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік:

– Розробити проекти планів червоних, жовтих, зелених, блакитних ліній м. Вінниці.

– Розробити концепцію розвитку о. Кемпа – як заповідної території в центрі міста

– Виконати зборку 10 тролейбусів з автономним ходом.

– Забезпечити придбання 10 газових автобусів.

– Облаштувати 10 км велосипедної мережі.

 

Крім цього, серед у проекті значиться “Забезпечити виконання робіт на об’єктах Програми капітального будівництва (на замовлення міської ради) на 2021 рік, яка в свою чергу включає такі окремі роботи:

–  Реконструкція мостової споруди через р. Південний Буг по вул. Чорновола, м. Вінниця за 5 мільйонів гривень (тут і далі сума – це обсяг капітальних вкладень).

– Будівництво автодорожнього шляхопроводу через залізничні колії (створ вул. А. Янгеля та вул. Ватутіна) в м. Вінниця за 200 тисяч гривень.

– Реконструкція будівлі (термомодернізація) комунального закладу “Палац дітей та юнацтва Вінницької міської ради” по вул. Хмельницького шосе, 22 в м. Вінниці за 5,8 мільйона гривень.

– Добудова головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вул. Київській, 68, у м. Вінниці – будівництво за понад 5,3 мільйона гривень.

– Будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології по вул. Хмельницьке шосе в м. Вінниці за майже 120,9 мільйона гривень

– Реконструкція приміщень спортивного комплексу по вул. Академіка Янгеля,48  в м. Вінниця за 10,8 мільйона гривень

– Будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів (на території Людавської сільської ради Жмеринського району Вінницької області) за 10 мільйонів гривень

– Реконструкція (модернізація) системи оповіщення населення м. Вінниця за 2 мільйони гривень

– Реконструкція будівлі для розміщення “Вінницького інноваційно-технологічного парку” за адресою: м. Вінниця вул.600-річчя, 21А (Літера Б) (в т.ч. проектні роботи) за 4,5 мільйона гривень

Загалом на реалізацію Програми капітального будівництва на 2021 рік планують витратити понад 328,4 мільйона гривень.

Зазначається, що Програма містить заходи, спрямовані на прискорення технологічного розвитку та підвищення продуктивності праці, в тому числі на збільшення експорту і підтримки ефективної зайнятості та платоспроможного попиту.

– Ми плануємо, що у 2021 році буде запущено будівництво нових промислових об’єктів в індустріальному парку, в тому числі заводу світового лідера виробництва спорядження для зимових видів спорту «HEAD». А також планується залучення нових учасників Вінницького індустріального парку – сказав Андрій Очеретний, передає прес-служба міськради.

Зазначається, що наразі відбувається обговорення проекту Програми.

– Хочу зазначити, що ознайомитись з проєктом Програми на 2021 можна на офіційному сайті Вінницької міської ради. Нам дуже важлива ваша думка. Пропозиції, які будуть надіслані до міської ради, будуть враховані у фінальній версії, яка буде винесена на затвердження новообраної міської ради.

Вона включає комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію економіки, підтримку та розвиток усіх сфер життєзабезпечення громади, та є поетапним планом реалізації Стратегії 3.0 у 2021 році – зазначив директор департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов, передають у прес-службі міськради.

Графіка з сайту ВМР
Фото з архіву