Публікації за датами

  • 09 Листопада/ 12:30

    Vinnytsia

    Публікація09.11.1612:30

    Автор:Марина Однорог

    У вінницькому музеї відкриють «космічну» виставку наївного мистецтва

Незвичайні та яскраві образи, в яких поселились найхимерніші представники флори й фауни, космічні мотиви, які нашіптують магічні слова та ритми – саме так характеризують виставку Юлії Гушул «Космічні мальви», яка триватиме протягом місяця у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Художницю вважають однією із найпомітніших майстринь в стилі наївного мистецтва. Проект «Космічні мальви» – це найповніша виставка робіт, яка складається із близько тридцяти картин, виконаних гуашшю та акрилом, великої кількості графіки та розмальованих глиняних тарілок, а також вперше презентованих керамічних скульптур.

Роботи будуть представлені у  великій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею (вул.Соборна, 19) з 10 листопада по 12 грудня. Вартість вхідного квитка: для дітей – 10 гривень, для дорослих – 20 гривень. Придбаний одноразово квиток дає право відвідати усі події в рамках виставки.

36_birds1

В роботах Юлії Гушул прослідковується тісний гармонійний зв’язок традиційної української автентики та елементів сучасного світу, несподіване злиття матерії та циклічності буття.

  • Дуже часто образи самі виникають під час малювання. Вони ніби десь вже існують і тільки чекають слушної миті, щоб матеріалізуватися в нашому світі. Головне – взяти до рук пензля і фарби, відпустити усі думки й увійти у відповідний стан. І тоді зустріч з чимось або кимось новим, раніше небаченим і чудернацьким мені гарантована. А надихають мене прогулянки в лісі, купання у річці, збирання трав для чаїв, читання гарних і глибоких книжок, спілкування з творчими людьми, спільне малювання з донечками Євою і Юною, роботи близьких мені за світоглядом художників, споглядання природної краси – квітів, дерев, пейзажів, вазонків (особливо люблю кактуси й пальми), листя, неба, сонця, дітей. Спеціально сакральний зміст не вкладаю, але часто він сам туди вкладається – ділиться враженнями про процес малювання Юлія.

kosmichni-malvy
Ця виставка буде не подібною на інші, які до цього проводились у Вінниці. Особливою родзинкою стане ціла низка додаткових подій та активностей для дітей і дорослих: лекції з наївного мистецтва та кераміки, різноманітні майстер-класи, покази мультиплікаційних і короткометражних фільмів, співзвучних з творчістю художниці. Для найменших відвідувачів постійно діятиме інтерактивний куточок, де вони зможуть розмалювати  спеціально розроблені Юлею Гушул розмальовки.

keramichna-skulptura

  • Оскільки я домовилась про виставку ще рік тому, минулого вересня, то в мене було достатньо часу, щоб про неї подумати, уявити, що і як я хочу зробити. Одного дня під ранок я прокинулась – і зрозуміла, що хочу перетворити свою виставку на своєрідний мистецький фестиваль, присвячений наївному мистецтву. Захотілося, щоб у просторі, утвореному моїми роботами, майже щодня відбувалося щось цікаве – і для дітей, і для дорослих. Я поділилася своїми думками з мистецтвознавцем Тетяною Журуновою – і отримала дозвіл реалізувати абсолютно все задумане мною в стінах краєзнавчого музею. Щоб це вийшло професійно, я звернулася по допомогу до арт-менеджера Олександра Вешелені. Він погодився взятися за проект. В результаті сформована нами програма налічує 14 подій, серед яких дискусія «Сучасна автентика чи давня сучасність? Межі народного й авторського у мистецтві», кіновечір для дорослих і дітей «Етнобарви на екрані», а також майстер-клас для дошкільнят зі створення книжечки-рахувалочки, заради якого з Києва приїде відома письменниця Галина Ткачук. Я намагатимусь бути на всіх подіях, запланованих під час виставки. А всіх, хто хоче особисто розпитати мене про мій шлях в мистецтві і не тільки, запрошую на мій artist-talk у форматі чаювання: обіцяю, буде затишно, творчо і цікаво – розповідає про ідею виставки художниця.

Це перша виставка Юлії Гушул на якій вона представить не лише картини, але й розмальований власноруч посуд та керамічні фігурки.

  • Менше року тому (а точніше – у лютому) вперше взяла в руки глину – і сама почала створювати речі, придатні до розмальовування. Так в моєму доробку з’явилися ще й керамічні тарілки, розписані ангобами і глазурями. Зараз я вся з головою поринула в кераміку, тим більше що в цьому виді мистецтва я на всі сто процентів задовольняю свою потребу в малюванні. Але нові картини теж з’являються. А ще мене дуже приваблює ліногравюра: збираюсь найближчим часом опанувати цю техніку. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. – говорить Юлія про нове захоплення.

01
Якщо раніше для художниці малювання було більше хобі, то зараз це не робота, а стиль життя, те, чому вона присвячує більшість свого часу. Юлія розповідає, що її особливо надихає флора та фауна, її хатина, а також Карпати, що помітно  на її роботах.

  • Для мене виставка Юлі Гушул є знаковою як мінімум з двох причин. По-перше, це справді одна з найоригінальніших і найталановитіших художниць, які живуть у Вінниці, навіть можна сказати, наш сучасний культурний бренд. По-друге – це на моїй пам’яті буде перша персональна виставка в нашому місті, упродовж якої відбуватиметься така велика кількість тематичних лекцій, майстер-класів та інших подій. Раніше я таке міг уявити лише у таких потужних інституціях, як НХМУ, Пінчук Арт-Центр чи Мистецький Арсенал. Дуже надіюся, що цю хвилю підхоплять інші музейники, галеристи та митці Вінниці, і відвідання виставок набуде нового сенсу для жителів і гостей міста – ділиться враженнями про майбутню виставку один із її організаторів Олександр Вешелені.

Виставка працюватиме щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 17:00. Детальний розклад подій в рамках експозиції тут.

Юля Гушул народилася 24 вересня 1980 року в місті Вижниця Чернівецької області в родині художників. Навчалася в Києво-Могилянській академії. Працює в жанрі наївного мистецтва. Паралельно з творчою діяльністю довгий час працювала в столичних виданнях журналістом і редактором. У рамках проекту :::стежка::: агенції «АртПоле» разом з кримськотатарським керамістом Рустемом Скібіним розробила ескіз розпису фасаду і бічної стіни бібліотеки №1 у Вінниці, а також брала участь в реалізації своєї частини проекту разом з художниками «Лабораторії актуальної творчості». Зараз живе у Вінниці. Цікавиться народним мистецтвом.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.