У квітні Музей Повітряних Сил Збройних Сил України відновив роботу після карантину. Для відвідувачів створили ще одну виставкову залу, де можна дізнатися про історію розвитку вітчизняної авіації у контексті становлення всесвітньої авіації та на локальному рівні.
Завідувач Музею генерал-майор у відставці Володимир Алєксєєв зазначив у коментарі виданню “Армія.inform”, що окремі стенди розповідають про зародження повітроплавання, перші польоти в Україні, авіацію та засоби протиповітряної оборони на території країни у період Визвольних змагань 1917-1921 років та між Світовими війнами тощо.
Крім того, у новій експозиції можна дізнатися про льотчиків-українців, які боролися проти нацистських загарбників під час Другої світової війни як у складі Червоної армії, так і в арміях країн Антигітлерівської коаліції.
– Є в нас і оригінальна мапа авіаційного угруповання, яке дісталося незалежній Україні після розпаду Радянського Союзу. Представлені також всі Командувачі Військово-Повітряних Сил та Військ Протиповітряної оборони. Окремий стенд присвячений героям мирного повітряного простору: Герою України, рекордсмену Книги Гіннеса Олександру Галуненку, Герою України, космонавту Леоніду Каденюку та іншим, – додав Володимир Алєксєєв.
У Музеї Повітряних Сил ЗСУ зібрано понад 40 експонатів військової авіаційної, зенітної, ракетної, радіолокаційної та ракетної стратегічної техніки. Уся техніка – це справжні бойові машини, в яких збережено обладнання кабін. В основному фонді музею загалом зберігається понад 1200 експонатів. Музей займає площу у понад 15 тисяч квадратних метрів, на якій розгорнуто три основні експозиції: авіаційної техніки, зенітної ракетної техніки та радіотехнічної техніки.
На території музею також встановлено меморіальний знак «Вони не повернулися з польоту» у пам’ять про авіаторів, які загинули, виконуючи службовий обов’язок.
Нещодавно також розпочала працювати Зала бойової слави, присвячена участі військовослужбовців Повітряних Сил в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил.
Як потрапити до музею
Відвідати екскурсії можна за попередніми заявками. Усі питання узгоджуються з працівниками Музею за телефоном (0432) 59-61-90 або через електронну адресу [email protected]. Ціна квитка для дітей становить 20 гривень, а для дорослих – 40 гривень, екскурсійне обслуговування – 80 гривень. Зазначають, що заявку потрібно подавати за три дні до запланованої дати екскурсії.
Фото: Армія.inform та архів Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.