Термоядерні ракети та діти на крилі винищувача: ФОТОРЕПОРТАЖ з музею Повітряних сил у Вінниці

21:05
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 9 Травня 2021, в 14:08

Цьогорічний День повітряних сил України у Вінниці відбувся під знаком візиту до міста Президента Порошенка, тож решта заходів, присвячених цьому святу, загалом лишилася поза кадром.

Зокрема і День відкритих дверей у військово-історичному музеї Повітряних сил Збройних сил України , що на вулиці Стрілецькій, 105 у Вінниці, на території військової частини А-0215.

Кореспонденти Vежі 5 серпня також провели, відстежуючи візит Головнокомандуючого від аеродрому в Гавришівці та до проспекту Космонавтів, однак для тих, хто як і ми пропустили День відкритих дверей у музеї, публікуємо великий фотозвіт із музею, зроблений дещо раніше.

Порошенко прилетів у Вінницю на винищувачі та привіз американських пілотів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Насправді, до музею можна потрапити не лише у День відкритих дверей: екскурсії тут проводяться регулярно за попереднім записом.

Експозиції військових літаків, зентіних ракетних комплексів, радіолокацій нихстанцій, бомб та ракет і навіть капсул з космічних апаратів, що тут розташована, вже понад 10 років. Її створювали фахівці з усієї країни і тепер тут представлені як “старовинні” винищувачі типу МІГ-15, так і більш-менш сучасні “сушки”, легендарні комплекси С-300, бойові ракети “в розрізі”, а також комплекс “Піонер”, здатний запускати термоядерні ракети.

     

Між усім цим убивчим арсеналом люблять гратися діти, стрибаючи під крилами винищувачів та “сідлаючи” ракети типу “повітря-повітря”, а ще – заглядаючи на безпілотники радянської доби, які перевершують за розмірами сучасні в десятки разів.

    

Окрім того, на території музею розташована й алея слави тих, хто не повернувся з польоту: від орденоносців СРСР, до героїв сучасної війни з російськими терористами. Дістатися до музею можна від залізничної станції Вінниця трамваями № 1, 4, 6 до зупинки «30-а школа» (2 зупинки), а щоб потрапити на екскурсію слід попередньо записавшись за номером +380 432 59 61 90