У Вінницькому кардіоцентрі безкоштовно ставлять стент при гострому інфаркті

16:19
Автор: Дарія Марущак
Become a Patron!

В рамках проекту  Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Вінницькій області у 2018 році було проведено 650 коронографій для вінничан. За умов програми, всі дослідження та процедури були безоплатними.

– Коронарографія дозволяє виявити, на якому рівні  і в якій судині порушений кровообіг серцевого м’яза, та визначити тактику лікування. Лікування пацієнтів у гострому стані оплачує держава. В усіх інших випадках ангіографію та подальшу операцію зі стентування оплачує пацієнт, – йдеться на сайті МОЗ

В межах проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» 52-річній вчительці з Могилева-Подільського, яка тривалий час страждала від ішемічної хвороби серця безкоштовно встановили стент.

– У Вінницькій області існує реєстр пацієнтів з ішемічною хворобою серця, – розповідає Володимир Гладких, головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. – Наразі у ньому майже 5000 людей. Сімейні лікарі та кардіологи визначають ступінь важкості захворювання, і ті, хто має найвищий ризик, їде до нас на безкоштовні коронарографії. Майже у кожного третього ми виявляємо потребу у стентуванні коронарних судин. Закупівля стентів також фінансується у межах Проекту.

Наразі на безоплатній основі простентовано майже 100 жителів Вінницької області, а для Вінницького кардіоцентру придбали сучасні стенти з покриттям, яке запобігає утворенню грубих рубців всередині артерій.

Останні два роки в Україні діє урядова ініціатива надання безкоштовної допомоги – «Забезпечення лікування хворих з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями» при ургентних випадках настання гострого інфаркту міокарда. Завдяки цій програмі, якщо пацієнт із гострим інфарктом потрапляє до кардіоцентру, йому безкоштовно проводять коронарографію та стентування.

Стент – це спеціальний металевий каркас, котрий відновлює природний діаметр судини, утримуючи її стінки, – пояснює Андрій Белінський, анестезіолог Вінницького кардіоцентру. – Його встановлення, як і сама коронарографія, є малотравматичною операцією, що виконується без загального наркозу.

Процедура займає більше години. Пацієнта виписують зі стаціонару вже за декілька днів та дозволяють майже одразу повертатися до активного способу життя.