У вінницькій поліції презентували безпековий проект Vеzha

13:37
Автор: Vежа

Сьогодні, 22 лютого у приміщенні Головного управління поліції Вінницької області презентували нову інтелектуальну безпекову систему під назвою “Vezha”, розроблену фахівцями компанії «Incoresoft Україна». 

Як повідомили під час презентації, система “Vezha”, використовуючи камери вуличного відеонагляду, дасть змогу швидше та якісніше розпізнавати обличчя людей, котрі потрапили в об’єктиви камер на вулицях, а також державні номери автомобілів на дорогах.

За словами авторів розробки, аналогічну систему під такою ж назвою використовують в країнах Європи та ОАЄ. Невдовзі її мають впровадити і у Вінниці, про що сьогодні був підписаний відповідний меморандум між директором ТОВ «Incoresoft Україна» Олегом Сивинюком та начальником ГУНП у Вінницькій області Іваном Іщенком.

 

Розпізнавання номерних знаків

Як пояснили в презентації системи “Vezha”, система дозволятиме розпізнавати 99% усіх номерних знаків автомобілів при швидкості до 250 км/год. Система відрізняє номерні знаки понад 70 країн, а також визначає марку, модель на колір авто з точністю 95%. Аналізує траєкторію авто та будує його маршрут. Зберігає дату і час, коли авто було на певній ділянці.

В систему можна завантажити базу даних номерів, і якщо система фіксує один з номерів з бази на мапі – одразу надсилає про це сповіщення.

Як пояснюють, модуль розпізнавання номерних знаків допомагатиме у пошуках розшукуваних авто, перехопленнях і затримання правопорушників.

Розпізнавання облич

Система аналітики “Vezha”, за словами розробників, може розпізнавати обличчя людей у реальному часі з високою точністю, навіть якщо на людині головний убір чи окуляри. Система визначає стать і вік особи, фіксує її місцеперебування та маршрут. В базу даних системи також можна вносити обличчя – наприклад, підозрюваних. Якщо Vezha фіксує людину з бази, одразу надсилає сповіщення. Автори розробки стверджують, що така система допомагатиме у пошуку зниклих та небезпечних осіб, запобігає проникненню у приміщення незнайомців і забезпечує автоматичний допуск людей, які мають дозвіл.

 

Журналістам нашого видання було особливо цікаво дізнатися, чому назву для системи безпеки обрали саме таку? Як пояснив директор Incoresoft Україна Олег Сивинюк, компанія заснована вихідцями з Вінниччини, тож для назви компанії вирішили обрати ту, яка перегукується з головним символом міста – Вежею Артинова.

На уточнююче запитання, чи зареєстрована компанією відповідна торговельна марка та чи експортується система за кордон під аналогічним брендом, пан Олег відповів ствердно. Що, звісно, викликає неабиякі сумніви, позаяк торговельна марка “Вежа” та “Vezha” належить нашому виданню, що і дає нам право користуватися доменним ім’ям для видання в зоні .ua – vezha.ua.

Нагадаємо, що продаж таких доменних імен регулюється національним оператором. Домени в зоні .ua продаються виключно особам, які володіють зареєстрованою торговельною маркою з ідентичною назвою.