У Вінницькій обласній дитячій лікарні розгорнуть стаціонарні паліативні ліжка

15:14
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні розгорнуть стаціонарні паліативні ліжка для пацієнтів. Нині ж у закладі працює виїзна паліативна мультидисциплінарна бригада.

Минулого тижня, під час 7 чергової сесії, депутати Вінницької обласної Ради внесли зміни до статуту обласної дитячої клінічної лікарні.

Зокрема, оновлений Статут розширює повноваження лікарні. Там зможуть надавати послуги не тільки третинної високоспеціалізованої допомоги, але й вторинної, до якої віднесено паліативну медичну допомогу. За словами директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації Ольги Задорожної, без змін у Статуті лікарня не змогла б укласти угоди із Національною службою здоров’я України та отримати державне фінансування на розгортання стаціонарних паліативних ліжок.

– Так дитяча лікарня «зайде» на пакети по паліативу, а це вторинна медична допомога. Створювати паліативну допомогу для дітей в закладах вторинного рівня, таких як Центральна районна лікарня чи будь-яка міська лікарня, досить проблематично. Адже з дітьми з важкими патологіями, які знаходяться на стадії паліативу, має працювати мультидисциплінарна команда: мають бути дитячі анестезіологи, дитячі нейрохірурги, і дитяча неврологія – повний спектр фахівці. Також і психологи, яким треба працювати не тільки з дітками, а й з їхніми батьками, – прокоментувала чиновниця.

Наразі саме в реанімаційному відділенні дитячої обласної лікарні перебувають діти, які потребують паліативної допомоги. Однак без відповідного пакету утримання таких пацієнтів лягає на обласний бюджет.

Вони (пацієнти – ред.) зазвичай  на штучній вентиляції легень. Це тривалий процес, який сьогодні може собі дозволити тільки обласна дитяча клінічна лікарня. У майбутньому, можливо, буде створено дитячий хоспіс, але на сьогодні ми маємо обмежений бюджет. А допомога таким дітям треба вже зараз і вже сьогодні, – зазначила Ольга Задорожна.

До речі, нині на базі обласної дитячої клінічної лікарні працює виїзна паліативна мультидисциплінарна бригада, яка обслуговує дітей не лише у Вінниці, але й по районах. За словами Ольги Задорожної, така бригада єдина в Україні. Однак для ефективної роботи, необхідна також стаціонарна паліативна допомога.

Читайте також: Вінницька обласна дитяча лікарня отримала генератор озону для дезінфекції приміщень

Читайте також: У колишньому Вінницькому обласному тубдиспансері створять пульмонологічне відділення

Читайте також: Вінницька обласна рада виділила 4,4 мільйона на закупівлю апаратів ШВЛ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.