У Вінницькій міській раді, як і раніше у Вінницькій обласній, звернулись до Верхової Ради України щодо невідкладного розгляду проєктів законів України “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій”, які стосуються діяльності московської церкви в Україні.
Як зазначив на своїй Facebook-сторінці міський голова Сергій Моргунов, “питання російської церкви, з усіма тими фактами про колаборантів в рясах та кремлівську агентуру – це вже не питання церкви, а національної безпеки“.
– Необхідно впровадити механізми, які дозволять позбутись будь-яких способів впливати на українське суспільство. І це має бути державна політика. Зі свого боку – органи місцевого самоврядування готові в найкоротші терміни впровадити законодавчі рішення, які потрібні для зміцнення держави зсередини і захисту нашої незалежності, – йдеться в дописі мера.
Як йдеться на сайті Вінницької міськради, депутати звертаються до ВРУ з “вимогою запровадити механізми, які дозволять позбутись будь-яких способів впливати на українське суспільство через російську церкву“.
– Ця заборона повинна мати ефективні механізми виконання, щоб у московської агентури не залишилося жодної можливості для реваншу, щоб ця заборона не була заблокована, наприклад, в судах – чи то українських, чи у європейських, – зазначено в повідомленні.
Крім того, міський голова наголосив, що вінницькі органи місцевого самоврядування готові оперативно імплементувати всі рішення, пов’язані з релігійним питанням, які будуть ухвалені на державному рівні.
– На сьогодні в користуванні церков УПЦ – майна Вінницької міської територіальної громади немає. І її немає в спільній комунальній власності, – зауважив Сергій Моргунов. – Ми, як відповідальні депутати, маємо приймати правові рішення. Тому звертаємося до Верховної ради України з вимогою прийняти на законодавчому рівні відповідні проєкти законів, де будуть врегульовані всі взаємовідносини. Коли буде прийнято відповідне законодавство, згідно з ним, ми будемо імплементувати в межах наших повноважень в правовому полі всі конкретні заходи, які стосуються виконання цього закону.
Рішення підтримали 40 депутатів міської ради.
Повний текст звернення:
– Немає сьогодні важливішого завдання для кожного з нас, для кожного українця як захист рідної землі від рашистських окупантів, збереження цілісності території нашої держави, формування духовної ідентичності, забезпечення успішного майбутнього України в європейській спільноті. Однак, станом на сьогодні в Україні не заборонена на законодавчому рівні Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні-агресорі, які ідеологічно обґрунтовують і підтримують військову агресію росії проти України та виправдовують усі військові злочини проти мирного населення. Вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні агресорі в Україні загалом на території Вінницької міської територіальної громади зокрема. Зважаючи на вищезазначене, Вінницька міська рада звертається до Верховної Ради України з проханням невідкладно розглянути проєкти законів України: “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій” (реєстр. №8221 від 23.11.2022 року) та “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій” (реєст. №8371 від 19.01.2023 року).
Нагадаємо, сьогодні під час сесії у Вінницькій облраді ухвалили рішення щодо діяльності УПЦ в “єдності з московським патріархатом”. Зокрема, рішення передбачає розірвання договорів оренди з УПЦ МП та звернення до ВРУ щодо діяльності московської церкви в країні.
Крім того, депутати підтримали пропозицію звернутися до територіальних громад області щодо розірвання договорів оренди з церквами московського патріархату. Детальніше – ТУТ.
Варто зазначити, що це було не перше звернення Вінницької облради до центральних органів влади. Раніше звернення до Парламенту, Кабміну та Президента спрямовували в листопаді минулого року.
Зазначимо, що за даними “Опендатабот”, станом на 10 квітня від початку року на Вінниччині до ПЦУ перейшли 10 релігійних громад. Таким чином, область опинилась серед лідерів за кількістю переходів до Православної церкви України в цьому році. Втім, варто зауважити, що, за публікацією того ж “Опендатабот”, в регіоні кількість церков УПЦ МП – надалі одна з найбільших по країні.
Фото – з Facebook-сторінки Сергія Моргунова та з сайту міськради
Дякуємо!
Тепер редактори знають.