У Вінницькій міській раді планують придбати тепловізор для енергообстеження будівель

16:00
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькій міській раді планують придбати другий тепловізор для енергетичного обстеження будівель, на що виділили 200 тисяч гривень. Тепловізор допоможе дізнатися місця найбільших тепловтрат у житлових будинках та бюджетних закладах.

Про це повідомляється на сайті ВМР і розповів Vежі директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов.

З його слів, з кінця грудня житловий сектор міста почали обстежувати на предмет витоку і втрат теплоенергії. Для цього у міськраді співпрацюють з підрядною організацією, яка вже обстежує шість пілотних багатоквартирних будинків.

Крім того, аби охопити більше об’єктів, у міськраді направили на навчання за напрямком енергоаудиту частину власних працівників. Однак, аби вони після отримання відповідних знань могли повноцінно працювати, необхідне відповідне обладнання.

У нас вже є один тепловізор, який був придбаний кілька років тому за грантові кошти, з допомогою Швейцарської Конфедерації. І виникла необхідність докупити ще один тепловізор – аби більша кількість людей могла обстежувати об’єкти і робити заключення. Тому ми на сесії, яка була в понеділок, виділили кошти з міського бюджету в розмірі 200 тисяч гривень на ще один тепловізор.

На ньому працюватимуть працівники міськради і здійснюватимуть обстеження, аби виявити наскільки суттєвими є втрати теплоенергії як в житловому, так і в бюджетному секторі. Це потім допоможе при напрацюванні нових або корегуванні вже існуючих програм по енергозбереженню, – зазначає Мартьянов. 

З його слів, завершення процедури закупівлі заплановане протягом лютого, а безпосередній початок роботи приладу у Вінниці – на березень.

Загалом енергоаудитом планується мотивувати мешканців, зокрема, житлових будинків на здійснення заходів з термомодернізації. Адже неутеплений і нетепломодернізований будинок в середньому втрачає від 20 до 40% тепла. Отримати ж звіти аудиту шести пілотних будинків планується до кінця лютого.

Ілюстративне фото – ВМР