У Вінниці зіграють “Героїчну” симфонію Людвіга ван Бетховена

15:59
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці відбудеться концерт музики всесвітньо відомого композитора Людвіга ван Бетховена. У програмі – Симфонія №3 “Героїчна”.

В анонсі заходу сказано, що спершу цю симфонію композитор присвятив Наполеону. Однак, після того, як він самовільно нарік себе імператором, Бетховен глибоко в ньому розчарувався. Що цікаво, маестро не змінив при цьому жодної ноти.

У Вінниці цю симфонію виконає Симфонічний оркестр Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича. Художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України та культури Польщі Георгій Курков.

– В різні часи багато біографів та істориків досліджували життєвий та творчий шляхи маестро, однак досі творчість генія, як і його біографія, оповиті міфами та нерозгаданими секретами. Така ж непересічна історія і в створенні третьої симфонії композитора. Вона була написана Бетховеном на честь Наполеона, який був кумиром композитора, як і багатьох інших того покоління, – кажуть організатори.

– Але після того, як Наполеон самовільно нарік себе імператором, Бетховен глибоко розчарувався в ньому та викреслив ім’я полководця з партитури симфонії, що цікаво, не змінивши при цьому жодної ноти. Потім дізнавшись про заслання імператора на острів Святої Єлени, Бетховен сказав: “Додавши в симфонію похоронний марш, я точно передчував катастрофу”. У першому виданні 1806 року Третя симфонія отримала назву “Героїчна” і була присвячена князю Францу Йозефу Максиміліану фон Лобковіцу, – йдеться у повідомленні.

У програмі концерту – Людвіг ван Бетховен. Симфонія №3 Es-dur, оp. 55, “Eroica” (“Героїчна”):
1. Allegro con brio,
2. Marcia funebre: Adagio assai,
3. Scherzo: Allegro vivace,
4. Finale: Allegro molto.

Концерт відбудеться у середу, 14 липня, у Вінницькій обласній філармонії (Хмельницьке шосе, 7). Вартість квитків – 50 -100 грн. Їх можна придбати у касі філармонії та частину – в електронній касі за ЦИМ посиланням.
Детальна інформація – за телефонами: (0432)66-13-50, (0432)66-06-91,(063) 113-25-05

Афіша – facebook.com/VinFilarmUA
Ілюстративне фото – biografiasehistoria.files.wordpress.com

Читайте також: Опера, вогняне шоу і балет: якою буде програма фестивалю “OperaFest Tulchyn-2021”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.