У Вінниці збирають зауваження та пропозиції щодо конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”

9:21
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці розпочався збір пропозицій щодо внесення змін до «Положення про Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці». Як повідомляє Вінницька міська рада, зауваження можна буде надсилати до 17 грудня на поштову скриньку [email protected]

Зазначено, що в рамках «Бюджету громадських ініціатив м. Вінниці» аналіз результатів чергового етапу конкурсу та внесення змін до умов його влаштування відбувається щорічно.  Нині для розробки відповідного проекту рішення міської ради, пропозиції збираються департаментом правової політики та якості міської ради.

На початку цього року стало відомо про нові правила голосування за проекти БГІ: вінничани могли віддати свої голоси за більшу кількість вподобаних проектів – чотири замість двох, як це було раніше, а час для ознайомлення з проектами та голосування збільшився з 10 до 15 днів.

Більше проектів й без агітації: нові правила голосування Бюджету громадських ініціатив

Тоді повідомлялось, що подбали й про мінімізацію підроблення результатів паперового голосування. Адже 2017 року таку проблему визнавали навіть організатори конкурсу. Тоді бібліотеки не лише приймали голоси, а й подавали власні проекти на конкурс, і врешті саме їхні проекти часто здобували там лідерство. Під час перевірки бюлетенів виявили, що велика частина з них заповнена одним почерком.

Покарати не можна пробачити: у Вінниці вирішують, що робити з фейковими голосами за проекти Бюджету громадських ініціатив

А ось цьогоріч в рамках конкурсу спостерігалися масові голосування студентів. Зокрема 12 жовтня молодь, переважно із студентськими посвідченнями ВТЕІ КНТЕУ, прийшла до “Прозорого офісу” на голосування. Дехто зі студентів на запитання про те, за який проект вирішили голосувати, відверто зазначив: “Нам вже обрали. Ми просто знаємо, за що голосувати”.

Окрім того, серед студентів та студенток, які заповнювали бланки, список проектів для голосування, був незмінним, й переважно складався з «тяжилівських» проектів загальною вартістю 2 мільйони 400 тисяч гривень. Врешті, ці проекти (за виключенням одного) стали лідерами, а потім і переможцями «Бюджету громадських ініціатив»:

– центр розвитку для дітей та молоді “Мрія” (вартість – 1 мільйон; зібрано 2 964 голосів)

– майданчик для пляжного футболу та волейболу (1 мільйон; зібрано 2 407 голосів)

– зелена клумба у вигляді корабля на березі Родинного Озера (200 тисяч гривень; зібрано 2 818 голосів)

– шашково-шахматний клуб (200 тисяч; зібрано 4 135 голосів).

Масові голосування студентів: чергові махінації з «Бюджетом громадських ініціатив»? 

Переможний Тяжилів: у Вінниці розповіли, хто виграв у цьогорічному Бюджеті громадських ініціатив. ПЕРЕЛІК ПРОЕКТІВ

Також, після оголошення переможців цьогорічного конкурсу, заступник міського голови Владислав Скальський розповів, що виникла необхідність обговорити питання щодо перенесення на наступний рік реалізації проекту “Благоустрій парку “Інтеграл”, що у мікрорайоні Тяжилів, що мало відбутись цього року.

– Зараз ми закінчуємо процес проектування Палацу спорту на території Парку Інтеграл, і з огляду на те, що ці проекти, однозначно, будуть дотичними, ми вирішили перенести реалізацію цього проекту-переможця на наступні роки, – зазначав Владислав Скальський. – Відтак департаменту фінансів міської ради, департаменту комунального господарства і благоустрою необхідно передбачити фінансування проекту №32 “Благоустрій парку “Інтеграл” на 2019 рік.