У Вінниці збудують новий торгово-офісний центр на Вишеньці. ГРАФІКА

15:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом найближчих двох років у Вінниці побудують торгово-офісний центр. Розташований він буде на території ринку у мікрорайоні Вишенька (проспект Юності, 35-а).

Архітектор Віталій Плясовиця опублікував проект будівлі та розповів Vежі про те, що вона собою являтиме.

– Будівля матиме чотири поверхи, загальна площа – 3 тисячі квадратних метрів, зокрема попередньо передбачається близько 700 “квадратів”, весь перший поверх, саме для торгівлі, а решта, відповідно – для офісів тих чи інших організацій, – говорить архітектор.

Водночас, за словами Плясовиці, співвідношення площі для торгівлі та для офісів може бути змінена за бажанням замовника, тож фінальний вигляд будівлі ще може зазнати змін.

– Можливо, й два поверхи буде для торгівлі, ми не знаємо, це замовник вирішує. Ми стараємося робити все максимально універсально, проектувати, – сказав архітектор.

Нині відомо, що у центрі будуть облаштовані всі необхідні зручності, а для людей на візках – встановлять пандуси. Передбачено, що центр оснастять двома ліфтами. Що стосується території навколо будівлі, то буде облаштовано тимчасовий проїзд, на території між новою будівлею та багатоповерхівкою планують засіяти газонну траву, а також – частково буде озеленено сам фасад нової будівлі. Водночас, висадки нових дерев не передбачається, передусім через наявність поруч житлового будинку.

Також архітектор звернув увагу на те, що всі поверхи будівлі різні за висотою: перший – найвищий, інші – дещо менші (кожен – ще на трішки за попередній).

– Все для того, щоб не затемнювати сусідню будівлю, – пояснив Плясовиця. – Адже поряд є житловий будинок, дев’ятиповерхівка.

 

 

За словами архітектора, загалом проект розроблявся з червня минулого року.

– Складність певна полягала в тому, що от якщо проектування робиться в Європі чи Америці, без різниці, то там завжди відомо, що і хто в результаті там має бути. Вони вже знають, яка фірма “зайде”, який магазин тощо. В нас, на жаль, станом на сьогодні жоден комерційний об’єкт, який будується в місті, ніхто не знає точно, що ж там в результаті буде – чи магазини, чи офіс, чи ресторан. В цьому і є найбільша складність – зробити будівлю універсальною, тобто фрі спейс, щоб потім на стадії завершення власник міг “запустити” будь-якого орендатора.

За словами Віталія Плясовиці, всі роботи мають завершитись через два роки. Архітектор каже, що такий торгово-офісний центр виглядатиме значно краще, аніж ринок. “Вінниця ж європейське місто” – підкреслив він.

 

До речі, для звільнення місця під будівництво центру було прибрано старі жовті кіоски, а ось  існуючі на ринку ряди з будівельними матеріалами поки точно залишаться, будівля розташується за ними.

Роботи по об’єкту стартували на початку березня, станом на сьогодні на території майбутнього центру встановлено огородження, для наступного етапу – зокрема влаштування котловану – очікують на більш сприятливі погодні умови. “Також там є підземні води, нам треба їх відвести, тобто процес почався” – сказав Віталій Плясовиця.

Фото зі сторінки Віталія Плясовиці у Фейсбук