У Вінниці завершують створення стінопису, присвяченого захиснику Максиму Несеверенку. ФОТО

13:43
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці завершують створення стінопису, присвяченого загиблому захиснику Максиму “Конгу” Несеверенку. Завершити мурал, розташований на вулиці Князів Коріатовичів, планують до кінця тижня.

На стінописі зображений Кінг-Конг у блакитному береті, поле соняшників, орден “За мужність” ІІІ ступеня (яким матроса Максима Несеверенка нагородили посмертно) та напис “Тримаймо стрій”.

 

 

 

Зі слів художника Олександра Никитюка, який став одним з виконавців проєкту, задумка створити стінопис в його ініціаторів виникла ще близько року тому.

– Зробити стінопис саме з образом Кінг Конга близькі Максима вирішили тому, що його називали “Конгом” з молодого віку. Також у нього на руці було татуювання з Конгом, а вже на службі у війську він мав ще й псевдо “Конг”. Таким чином вирішили вшанувати пам’ять воїна, який жив у цьому будинку, – розповідає Никитюк.

Зі слів Никитюка, також спершу була ідея зобразити Кінг Конга, який топче Кремль, однак після спілкування з мешканцями будинків біля стінопису вирішили замінити цей образ на соняшники.

 

 

 

 

 

 

 

 

– Цей Кінг Конг могутній, трохи страшний, але добрий. Також Конг тут в блакитному береті, а не в малиновому – саме в такому Максим був на строковій службі. Також після спілкування з мешканцями додали на стінопис гілку калини, адже саме калина росте неподалік будинку зі стінописом, – розповідає митець.

Також на стінописі буде розміщена табличка з інформацією про захисника. Як відомо, 2008 року боєць служив у десантно-штурмових військах, з початком повномасштабного вторгнення повернувся у лави ЗСУ. Служив у складі 35-ї бригади морської піхоти імені Михайла Остроградського, звільняв правобережжя Херсонщини. Загинув Максим Несеверенко у жовтні 2022 року.

Фото надане “Суспільному. Вінниця” Оксаною Несеверенко, матір’ю загиблого захисника:  

Детальніше про загиблого бійця розповідали наші колеги:

Фото Євгена Симоненка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.