У Вінниці затримали приїжджого, який створював “батальйон національного спротиву” на Тяжилові

21:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці затримали приїжджого, який створював “батальйон національного спротиву” на Тяжилові з 50-70 людей. Він збирав гроші на зброю, організував спорудження барикад…  Зараз з ним працюють слідчі Поліції та СБУ.

Про це під час вечірнього брифінгу повідомив Іван Іщенко, начальник ГУ НП у Вінницькій області. З його слів, сьогодні спершу було повідомлення про стрільбу по працівниках поліції. Туди виїхали спецпідрозділи КОРД, РПОП, співробітники Альфи і СБУ хотіли проводити спецоперацію.

Виявилось, що там близько 70 або 50 чоловіків, місцевих мешканців, які будують барикади, зі зброєю. Вони по перше, не знають, що робити. По-друге, не координовані. По третє, коли хотіли проводити спецоперацію, вони не могли почати, тому що бігали по колу зі своєю зброєю, – розповів Іван Іщенко.

Як виявилося, декілька днів тому до Вінниці приїхав чоловік з іншого регіону і почав збирати у мікрорайоні Тяжилів місцевих мешканців, закликаючи створити батальйон національного спротиву. Він почав збирати по тисячі гривень для закупки зброї, вибудовувати якісь блокпости з мішками з піском і робити провокацію зі стрільбами. Зі слів Івана Іщенка, місцеві навіть дали йому автомобіль “Лексус”.

Наразі з ним працюють Слідчі Поліції та СБУ, і розглядається питання про притягнення чоловіка до кримінальної відповідальності за статтею 260 Кримінального кодексу України. Це створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, де покарання від двох  років позбавлення волі мінімум.

–  Було, що мешканці однієї вулиці, одного будинку, під’їзду починають ставити блоки, мішки з піском… Виходять громадяни, 10-20 чоловік зі зброєю своєю зареєстрованою і вносять деструктив. Тому що починаються дзвінки, що це ДРГ, диверсанти, і так далі. Я б звернувся до громадян, щоб вони не створювали таких організацій незаконних. Якщо потрібно вступали в Територіальну оборону, або йшли створювали громадське формування, що передбачено Законом України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”. Цей статут реєстрували, і тільки після цього з поліцейськими йшли спільно охороняти публічний порядок, – розповів Іван Іщенко.

– [..] Звертаюся до громадян, щоб ви захищали себе згідно з законодавством України. Тому що коли всі бігають зі зброєю, в нас виходить хаос, починається стрільба. І в нас вже є дуже багато поранених, а в нас ще не почалися, слава богу, реальні бойові дії, – зазначив керівник Нацполіції області.

Відео – facebook.com/SAMorgunov
Ілюстративне фото – altahrir.net

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.