У Вінниці засіяли тестову ділянку декоративних луків. ФОТО

17:18
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

У Вінниці засіяли тестову ділянку декоративних луків. Спочатку створення луки планувалося на площі імені Василя Стуса, але згодом обрали іншу локацію – головну алею Вишенського парку. 

Як йдеться на Facebook-сторінці КП “Інститут розвитку міст”, в районі Вишенського парку луки будуть засіяні на окремих ділянках, де “зараз досить деградований газон, який необхідно привести до ладу”.

– А ще у парку завжди багато людей, які зможуть на власні очі переконатися у важливості та перевагах такого озеленення. Проте площу Стуса ми теж не відкидаємо і віримо, що повернемося до неї дещо пізніше, – зазначається в дописі. 

Як розповідають в організації, постачальник насіння допоміг підібрати суміш, яка найкраще підходить умовам обраної ділянки: декоративний мікс з однорічних та багаторічних квітів, що складається з великої кількості видів рослин і витримує періоди засухи. В цьому проєкті використовують насіння польського виробництва, а фахову підтримку в процесі фахівцям “ІРМ” також надавала ландшафтна дизайнерка Наталя Дубенкова.

– Процес засівання луки досить схожий на засівання газону: спочатку потрібно зняти дернину, прокультивувати ділянку та очистити ґрунт від кореневищ небажаних тут рослин. Після 1-2 тижнів спокою необхідно виконати поверхневу обробку ґрунту і його каткування. Потім – посіяти суміш насіння і піску/вермикуліта та закаткувати знову. Звичайно, посів краще за все проводити перед дощем, але цього року травень видався надзвичайно сухим. У такому випадку ділянку бажано полити. Усі роботи виконали працівниці та працівники МКП “Вінницязеленбуд”. Вони щиро цікавляться луками й разом з нами переживають за результати нашого експерименту. Тепер з нетерпінням чекаємо перших сходів, адже є певні загрози: несприятливі погодні умови – холодний квітень і сухий травень – ускладнюють нам задачу. А ще нахабні голодні голуби… Проте віримо, що нам все вдасться – не дарма засівання ділянки відбувалося в Міжнародний день біологічного різноманіття, а луки саме той тип озеленення, яке найбільше сприяє збереженню біорізноманіття, – йдеться в публікації.

Також, як зазначається в дописі, допомогли підготувати ділянку та активно сприяли реалізації ідеї створення міської луки у Вишенському парку КП ВМР “Дирекція парків та дозвілля територіальної громади”. Крім того, в “ІРМ” опублікували низку фото, в яких також розповідають про процес засівання обраної ділянки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, ще минулоріч у Вінниці організовували опитування щодо міських луків. Дізнатися більше про користь такого озеленення міста можна в дописі “Інституту розвитку міст” за ЦИМ посиланням.

Фото – з Facebook-сторінки КП “Інститут розвитку міст”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.