Озеленення Вінниці: вінничан запрошують долучитись до громадського опитування про міські луки

12:37
Become a Patron!

У Вінниці настав час першого покосу експериментальної ділянки по вулиці Келецькій. В “Інституті розвитку міст” запрошують пройти опитування усіх охочих, щоб зрозуміти, як мешканці та мешканки Вінниці ставляться до міських луків та яким бачать їх потенціал.

Як повідомляє Інститут розвитку міст, для цього був організований інформаційний захід. На Вишеньці, поблизу тестової ділянки, роздавали листівки з інформацією про цей тип озеленення та пропонували пройти опитування щодо того, чи потрібні луки в містах.

Як пише Вінницька міськрада, тестовою ділянкою обрали роздільну смугу вздовж трамвайних колій на вулиці Келецькій – від зупинки “Ринок “Вишенька” до Барського шосе. На цій території обмежили косіння трави.

 

Думки були різні: комусь такі зміни подобаються, а хтось поки ставиться скептично. Багато хто говорив про те, що наприкінці весни лука виглядала значно привабливіше. Також звучало слушне зауваження, що рослинність створює дискомфорт для автомобілістів, яким важко побачити пішоходів. До речі, цю проблему можна вирішити, якщо робити покоси шириною 1 метр з обох сторін від пішохідного переходу, – йдеться у дописі.

Зазначено, що для розвитку проєкту важливі всі думки, тому пройти опитування можна онлайн за ЦИМ посиланням.

“У світовій практиці міські луки набувають все більшої популярності, адже мають ряд переваг: не потребують частого косіння та поливу, очищують повітря, зменшують рівень шуму та знижують температуру, покращують естетику місця та відновлюють біорізноманіття” – ідеться у повідомленні ВМР.

Більше інформації про луки та світові практики можна знайти на сторінці “Інституту розвитку міст” на Facebook, перейшовши за хештегом #луки_вінниці.

 

 

Фото – зі сторінки Інституту розвитку міст у Facebook

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.