У Вінниці запрацювала школа орієнтування для людей з порушеннями зору

10:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці на базі Центру реабілітації “Поділля” почала діяти школа орієнтування у просторі та мобільності для людей з порушеннями зору.

Як повідомляє Фонд громади “Подільська громада”, першими її учасниками стали троє вінничан. Вони вже почали опановувати основи орієнтування в мікро- і макропросторі. Як зазначено в сюжеті телеканалу “Вінниччина”, серед тих, хто наразі проходить навчання – військослужбовець Віталій, який пішов на війну добровольцем та внаслідок бойових дій втратив зір.

Так, навчання у школі триватиме місяць. Учасники та учасниці зможуть навчитися:

– використовувати різні способи орієнтування за допомогою білої тростини;
– формувати просторові уявлення на маршрутах, якими рухаються, чи у приміщеннях;
– відпрацьовувати основні методики та техніки фізичного супроводу з членами сім’ї.

Із ними працюють фахові інструктори та інструкторки, котрі пройшли відповідну навчально-практичну програму. Програма спрямована на підвищення кваліфікації спеціалістів, які працюють з людьми із порушеннями зору.

Зазначено, що головна мета школи – навчити людей з порушеннями зору орієнтуватися для самостійного пересування простором і відновлення життєвих звичок.

Зазначено, що згідно з розробленою програмою занять з орієнтування та мобільності придбано спеціальне обладнання. Зокрема, тростини різних розмірів, з наконечниками різних форм та набір тактильних схем для маршрутів

Фото – зі стоірнки Фонду громади “Подільська громада” у Facebook