У Вінниці за місяць пенсіонери здійснили майже 774 тисячі поїздок транспортом ВТК

14:09
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

За місяць пенсіонери за віком здійснили майже 774 тисячі поїздок у муніципальному транспорті Вінниці. Деякі пільговики здійснюють понад 350 поїздок на місяць, але 80% пільгових пасажирів не здійснюють більше 40 поїздок на місяць.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці комунального підприємства “Вінницякартсервіс”.

Нагадаємо, виконком Вінницької міської ради 30 грудня затвердив порядок надання пільг для проїзду в муніципальному транспорті. Так, згідно з документом, від 60 до 120 пільгових поїздок на місяць можуть отримати мешканці Вінницької міської ОТГ та ВПО, що належать до пільгових категорій.

 

У “Вінницякартсервісі” зазначають, що згідно з аналізом перевезень, щодня КП «ВТК» перевозить близько 140 тисяч пасажирів, з яких більше третини (майже 50 тисяч) – це пільговики, понад 70% з яких – пенсіонери за віком.

Так, за місяць пенсіонери за віком здійснюють майже 340 тисяч поїздок тролейбусами, майже 275 тисяч поїздок трамваями та понад 158 тисяч – автобусами.

– КП «Вінницякартсервіс» здійснило аналіз статистики поїздок категорій населення, які користуються пільговими муніципальними картками. Він показав, що переважна більшість пільговиків (майже 40 тисяч осіб) щомісяця здійснюють до 40 поїздок.

Але є і чимало випадків, коли люди похилого віку здійснюють понад 200 і навіть понад 350 поїздок кожного місяця, ризикуючи своїм здоров’ям та здоров’ям інших людей, – підкреслюють на підприємстві.

Відтак, “враховуючи те, що на січень-лютий прогнозується нова хвиля епідемії на COVID-19, а також те, що для 80% пільговиків достатньо 40 поїздок на місяць”, з 1 січня запровадили нові правила користування муніципальним транспортом з 60 поїздками на місяць для більшості пільговиків.

У “Вінницякартсервісі” нагадують, що з 2015 року держава не надає жодної компенсації за перевезення пільгових категорій населення транспортним підприємствам, які здійснюють у містах пасажирські перевезення – у Вінниці компенсація відбувається з міського бюджету.

На підприємстві зазначають, що спосіб валідації для пільгових категорій населення не змінюється. Так, перевірити залишок поїздок можливо буде одразу при успішній реєстрації, при повторному піднесені картки та через кнопку ІНФО на валідаторі.

При цьому, у випадку закінчення безкоштовних поїздок пільгову картку потрібно буде поповнити – це можна зробити через точки продажу та поповнення муніципальних карток вінничанина.

У “Вінницякартсервісі” підкреслюють, що правила проїзду для батьків багатодітних сімей, в яких п’ятеро і більше дітей віком до 18 років, – залишаються незмінними. Вони і надалі отримуватимуть електронні проїзні квитки з необмеженою кількістю поїздок.

Детальніше про те, хто має право на пільгові поїздки, читайте ТУТ.

Фото з архіву

Читайте також: У Вінниці затвердили порядок надання пільг для проїзду

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.