У Вінниці з’явився “Смайлик”: на Замості відкрили новий дитячий садок. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:23
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

На Замості запрацював новий дитячий садочок. Нині його вже відвідують 60 дітей, а найближчим часом кількість вихованців може збільшитись майже вдвічі. 

Дитячий садок №22 отримав назву “Смайлик” і працює вже тиждень. Сьогодні, дев’ятого грудня, його оглянула делегація з міськради, щоб перевірити наскільки комфортно найменшим вінничанам у новому закладі.

Очікуючи на гостей, дітлахи досліджували гойдалки та бігали навколо садочка з жовтими повітряними кульками, на яких було зображено усміхнене обличчя. Сьогодні в садочку вже виховуються 60 дітей, а загалом заклад може розмістити майже вдвічі більше. Привітали посадовців діти кумедним віршиком:

Наше місто знов радіє,

Нині радісна подія!

Turkish City тут з’явився, 

В ньому “Смайлик” народився!

Це — новенький дитсадок, 

Він для нас, для діточок. 

Після привітань, дитячих віршів та танців з аніматорами, забудовник житлового комплексу Turkish City передав міському голові ключ від дитячого садка, який збудували у рамках інвестиційної угоди з містом. Загалом заклад будували протягом двох років. Місто лише придбало необхідні меблі та обладнання, на що витратили 2,5 мільйони гривень.

– Назва цього дитячого садочка “Смайлик”. А в нашому розмінні Вінниця — місто усміхнених та позитивних людей, — зазначив міський голова. – А найголовніше — місто маленьких усміхнених і позитивних дітей. Хочу подякувати нашим забудовникам, які досить серйозно поставились до реалізації цього проекту. Я впевнений в тому, що керівництво дитячого садочка теж досить серйозно контролювали роботу забудовника. Якщо говорити про маленьке покоління наших вінничан, то ми дійсно повинні створити всі належні умови для того, щоб виховання та навчання були якісними.

Він також додав, що цього року це вже другий дитячий садок, який відкрили у Вінниці та влада міста поступово намагається зменшити чергу до дитсадків. Наразі в черзі до різних ДНЗ міста перебувають ще 279 дітей.

Міський голова разом із забудовником оглянули приміщення двоповерхового дитячого садка. До харчоблоку можна було заходити лише у спеціальних халатах, а очільниця департаменту освіти міської ради Оксана Яценко розповіла, що для ДНЗ придбали сучасне обладнання, серед яких пароконвектомати, картоплечистки, тістоміс, столи-холодильники, плити для приготування їжі. Приміщення харчоблоку також розподілено на кілька цехів: м’ясний, рибний, овочевий.

Також оглянули пральню, кабінети медсестри, психолога та директора, спортивну та музичну зали. Дитячий садок має чотири групи, кожна з яких забезпечена невеличкою кухнею, вбиральнею, спальнею та ігровою кімнатою, а ще має запасний вихід. Крім того, у дитячих групах також є кварцеві лампи.

Дитячий садок також має власний тепловий пункт. Під час огляду в міського голови виникли деякі зауваження, зокрема, щодо щільності закриття дверей у групах, які необхідно виправити й сьогодні Сергій Моргунов оцінив роботу забудовника на “4+”.

Поряд із будівлею садочка облаштували дитячий майданчик з різноманітними гойдалками, пісочницями та гірками. Також облаштували спеціальне м’яке покриття на майданчиках, щоб зменшити ризики травматизму у дітей.

Поряд збудували невеликий спортивний майданчик, де є спеціальне місце для стрибків у довжину, бігу, гри в баскетбол та занять іншими видами спорту.

– Задоволення у нас величезне, — поділилась враженнями від ДНЗ мати дворічного Юри Діана Пилипенко. – Це й поряд, і все нове, і ставлення до дітей чудове. Він (син. – авт) пішов до садочка із задоволенням. От всі діти плачуть, а він каже їм, що чого ти плачеш, не треба. Будемо ходити в садочок?

– Да, — відповів Юрко.

– Ми будуємо ще два дитячі садочки й маю надію, що один з них наступного року вже відкриємо. Далі будемо продовжувати, тому що ми розуміємо в яких мікрорайонах потрібно або робити капітальний ремонт діючих груп чи збільшувати їхню кількість, або робити ремонти в наявних дитячих садочках. Якість надання послуг з виховання дітей має бути в усіх аспектах: наявність місць, в якому стані групи чи дитсадки, якість самого виховання, професійність вихователів та персоналу, багато уваги приділяємо якості харчування.

До речі, забудовник розповів, що для нього це був перший досвід будівництва дитячого садка і вони намагались зробити все, щоб дітям було комфортно у закладі.

– Сьогодні ми ще набираємо дітей, а садочок взагалі може розмістити до 120, – розповіла директорка закладу Олена Ігнатенко.

До речі, новому дитячому садочку подарували обладнання, щоб зробити процес виховання дітлахів цікавішим та комфортнішим. Це мультимедійне обладнання, цифрове фортепіано, комп’ютер та телевізор.

Також у Вінниці ще один забудовник передав місту дитячий садок в рамках інвестиційної угоди. Цей заклад розташований по вулиці Трамвайній і нещодавно міська рада оголошувала конкурс на оренду цього приміщення.

– В результаті проекту по муніципально-приватному партнерству, виграла приватна гімназія “Дельфін”, яка зараз буде облаштовувати дитячий садочок і до нового року його відкриють, — пояснила Оксана Яценко. – Ми зробили такий унікальний пілотний проект по Україні тому що нам потрібно співпрацювати з приватними закладами і підіймати комунальні також. Плануємо наступного року відкрити нові групи в діючих садках.

До речі, наприкінці огляду нового дитсадка міського голову вже чекали мешканці сусіднього будинку. Вони скаржились на  велику кількість автомобілів, які паркуються поряд із будинком та нарікали, що їхнім дітям немає де проводити час, адже двору у них немає.

Забудовник погодився за власні кошти встановити “лежачих поліцейських”, забрати огородження зі стоянки й натомість поставити паркомат. Також домовились, що територію дитячого садка не зачинятимуть, щоб діти сусіднього будинку також мали місце для ігор, однак лише за умови, що сусіди будуть з обережністю ставитись до майна.

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.